Wpis z mikrobloga

Kurde, fajny ten raport PKO BP z rynku deweloperskiego. Miło, że spadkowicze, go podrzucili, tyle rzeczy, które pisałem się potwierdza, że aż nie nadążam wyliczać.
- ograniczenie podaży (w większych miastach większe niż średnia)
- wciąż rosnące koszty budowy
- wciąż dobra płynność branży
- względnie stała liczba gotowych mieszkań w ofercie

Myślę, że analitycy PKO BP i deweloperzy nie czytają po prostu wkpinvestment i nie wiedzieli, że nie da się ograniczać podaży, bo to sprzeczne z podstawowymi prawami #ekonomia i zaraz traci się płynność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.pkobp.pl/centrum-analiz/nieruchomosci/nieruchomosci-mieszkaniowe/deweloperzy-mieszkaniowi-rynek-deweloperski-szuka-nowego-punktu-rownowagi/

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
pastaowujkufoliarzu - Kurde, fajny ten raport PKO BP z rynku deweloperskiego. Miło, ż...

źródło: podaż

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: oczekiwania spadku cen mieszkań w obliczu 17% inflacji i kurczenia się rynku to wyższy poziom odklejenia.
Powiedziałbym nawet, że marnujesz swój czas, bo każdemu z iq powyżej 90 nie trzeba tego tłumaczyć, a reszta będzie wierzyć w to co wygodne.
  • Odpowiedz
@drylu09: Jeszcze żaden z was spadkowicze nie udzielił mi odpowiedzi na proste pytanie: CZEGO to są ceny, te podawane przez expander? xD Z rynku pierwotnego, wtórnego, ofertowe, transakcyjne? Jeżeli ofertowe to z jakich portali ogłoszeniowych? Jeżeli transakcyjne - to jakim cudem notariusze mieliby przekazywać dane z aktów prywatnej firmie od kredytów, jaką jest expander?

Nawet nie wiesz co przeklejasz, a przeklejasz tylko dlatego, że są tam jakiekolwiek minusy i to jest
  • Odpowiedz
@Reanef: wtedy to wszystko rosło, czego byś nie kupił, akcje rosły po 100% bo było dużo taniego pieniądza na rynku, który się właśnie skończył.
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: Jeszcze pare miesięcy temu te tabelki z expandera były wyśmiewane, jako pochodzące od "deweloperskich #!$%@?", "naganiaczy", itd. teraz nagle są głownym źródłem prawdy. Pięknie sie to wszystko zmienia xD. Matysiak z PKO jak pisał o spadkach to też był uważany za porządnego analityka, a ostatnio już wpisany na liste naganiczny, jako aparatczyk piszacy to co mu z rzadu powiedzą
  • Odpowiedz
@drylu09: mi chodzilo o cene z poczatku 2020 vs tasowanie sie do spadków 2 procent co za roznica ile procent spadnie skoro poszlo w uj do góry, shortujesz to?
  • Odpowiedz
Matysiak z PKO jak pisał o spadkach to też był uważany za porządnego analityka, a ostatnio już wpisany na liste naganiczny, jako aparatczyk piszacy to co mu z rzadu powiedzą


@noslimE: na liście nie-naganiaczy już chyba nie ma nikogo, Narkun dawno popadł w niełaskę, Szczepankiewicz skreślony po zbyt entuzjastycznej reakcji na 2% (obowiązująca narracja: to nic nie zmieni), został już chyba tylko Dziekoński i jakieś pomniejsze noł nejmy xD
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: Jasiu zdecydowanie papieżem tego kościoła, ale to sie chyba prędko nie zmieni bo jak dobrze rozumiem jego działalność to ma w tym interes, żeby naganiać na wysprzedawanie sie z kurników
  • Odpowiedz