Wpis z mikrobloga

Przecież nawet są apki które to symulują (°°


@cochese: W większości firm poważnie podchodzących do bezpieczeństwa na większości stanowisk nie zainstalujesz sobie apki ani nie podłączysz obcego urządzenia do USB. Dostajesz komputer z tym co jest potrzebne do pracy i tyle, jak chcesz więcej to poproś admina. Nie jest to robione po to aby pracownicy nie cięli w #!$%@?, tylko żeby
@Goronco bajtbajtem. W mojej firmie, ze względów bezpieczeństwa jeśli user nie logował się na komputer dłużej niż trzy miesiące to ten komputer jest automatycznie usuwany z Active Direcotry co powoduje całkowity brak możliwości zalogowania się do niego. Po tym jak skończyło się w firmie homeoofice związane z pandemia, które trwało prawie dwa lata, przyszedł gościu, któremu komputer przestał ostatnio działać. Komputer wypadł z AD ponad rok wcześniej, gościu dostał nowy, ale pytamy
W większości firm poważnie podchodzących do bezpieczeństwa na większości stanowisk nie zainstalujesz sobie apki


@dran2: Windowsowy Caffeine, którego używałem, nie wymagał instalacji. Zabezpiecza się też przed uruchomieniem *.exe ściągniętego z sieci?
Zabezpiecza się też przed uruchomieniem *.exe ściągniętego z sieci?


@cochese: Nie no do tego by się przecież nie posunęli, każdy pracownik ma zapisane w konstytucji prawo ściągać i uruchamiać dowolny soft przejmujący kontrolę nad służbowym urządzeniem bo w końcu co mogło by pójść nie tak ()
@Goronco: Cholerka, na początku myślałem że gość ma jakiś problem z urządzeniami udającymi ruch myszki (niektórzy robią takie numery w korpo, żeby trochę oszukać statystyki i iść na drzemkę w trakcie dnia). Ale tego że gość zesra się o myszki bezprzewodowe tego się nie spodziewałem. xd
@dran2: No ja np. nie mogłem niczego instalować ani wchodzić na +- połowę stron w internecie, ale Caffeine ściągnąć i uruchomić mogłem. Pytam więc, bo nie wiem jakie są techniczne możliwości w Windowsie (chociaż domyślam się, że szerokie).
@Goronco: nie doceniłeś łaski Pana- to nic, że robota zrobiona ale #!$%@? chciałeś sobie odpocząć w trakcie pracy? Nie odpisałeś na komunikatorze w ciągu 5 minut?
...
Ulala widocznie homonto się poluzowało- trzeba dokręcić parę śrubek! As soon as asap!
@Goronco: Niby forma i jaszuszerka zabawna ale problem rozumiem, nawet w tym wątku wykopki:

"hehe przecież mam programik i mi symuluje ruchy myszy"

pamiętam Anetki podczas COVID: matko boska, boimy się śmiertelnego wirusa! tylko home office, spotkania bez kamery!!111
(tak żeby można było spacerować po galerii w tych godzinach i jechac po gówniaka

studenty to samo, bali i trzęśli się iść na uczelnie, no chyba że na impreze w weekend to