Wpis z mikrobloga

@Czyste_Buty: na moje szachowo podziemne oko to masz turbo #!$%@? gońca a on ma skoczka turbo zajebistego więc warto się wymienić. Po odbiciu pionem biały dodatkowo traci centrum i tworzy się słabość w postaci podwójnych pionków na linii.
  • Odpowiedz
  • 0
@kishurki: @NoKappaSoldier73 rozwiazaniem było pchnięcie piona pod białego hetmana, ale nie jestem fanem szarży pionów, gdy to niepotrzebne. Przeciwnik przegrał, nie miałem błędów, jedynie niedokładności. Na moim nędznym 1300 na lichess, to jakies 900 na chess.com WYSTARCZY.
  • Odpowiedz
@Czyste_Buty:

Wkurza mnie to, bo według mnie, to żadna niedokładność.


xD
To nie Lichess jest głupie, tylko nie umiesz z niego odpowiednio korzystać. Sprawdź sobie dokładnie co się stanie po zbiciu skoczka.
Ale podpowiem Ci: zbijasz skoczka, jeśli przeciwnik odbije to pchasz piona do przodu i masz widełki na skoczka i hetmana. Jakkolwiek rywal będzie próbował się bronić to w najlepszym razie straci figurę za piona. Dlatego to jest najlepszy ruch
  • Odpowiedz
zbijasz skoczka, jeśli przeciwnik odbije to pchasz piona do przodu i masz widełki na skoczka i hetmana. Jakkolwiek rywal będzie próbował się bronić to w najlepszym razie straci figurę za piona.


@venomik: bijesz konia, pionek gońca, pion do przodu z widełkami, bijesz gońcem konia grożąc hetmanowi przeciwnika, hetman bije gońca, potem białe hetmanem pionka, wychodzi na +1 pionek dla białego
  • Odpowiedz
@kishurki:

wychodzi na +1 pionek dla białego

Przecież w ostatecznej pozycji masz ruch czarnego i:
- na linii A masz niekrytą wieżę, którą hetman czarnych może zbić, do tego z szachem
- masz hetmana w jednej linii z królem, przez co wieża czarnego może tego hetmana związać i ostatecznie zbić.
  • Odpowiedz
@kishurki: Pełna zgoda :D
Ale skoro i tak miałeś analizę otwartą na tej pozycji - czemu sobie nie przeklikałeś sobie co się stanie po zagraniu propozycji od stockfisha - po sprawdzeniu kilku krótkich wariantów zobaczyłbyś, że wszystkie kończa się zdobyciem materiału.
  • Odpowiedz