Wpis z mikrobloga

#hoi4 Cześć! Mam w najbliższym czasie więcej wolnych chwil i wzięła mnie zajawka na powrót do gier Paradoksu (weteran Hoi, Hoi2 i Eu2 here). Myślę o nowym HoI ale widzę mocno mieszane opinie a nie uśmiecha mi się wydawać 200 zł (podstawka i abonament) żeby wbijać zęby w ścianę: od HoI 3 odbiłem się niemiłosiernie mimo kilku podejść. Czy miłośnicy starych Hoi polecają? Czy po prostu ściągnąć sobie Darkest Hour z fajnym, nieogranym modem?
  • 5
@maxicololo: Sam zaczynałem z grami Paradoxu właśnie od HoI i EU2 i w tej chwili mam ponad 1,1k godzin w HoI4, więc mogę polecić. Mnie akurat uproszczenia w tej grze nie przeszkadzają, często można olać np. mikrozarządzanie jednostkami, chyba że są naprawdę problematycznie konflikty typu wojna domowa w Hiszpanii. Jest spory nacisk na historie alternatywne, które mają swoje odzwierciedlenie w drzewkach państw, co również mi odpowiada.
@maxicololo: Prawda jest taka, że ci którzy piszą, że HOI3 jest lepszy niż HOI4, bo ..., cierpią na "nostalgię grową" (zapamiętali błędny, zakrzywiony obraz gry w którą grali gdy byli młodsi, podczas gry w rzeczywistości gra ta nie jest taka wspaniała, jak ją zapamiętali). Grałem w HOI3 niedawno i ta gra tragicznie się zestarzała, nie ma jej nawet co porównywać do dużo lepszego HOI4, fakt w HOI4 jest trochę uproszczeń, ale
Ok, dzięki panowie. Ja zawsze lubiłem właśnie mikrozarządzanie w starych HOI, nawet te frustrujące suwaczki - no może jak już człowiek poznał mechanikę i wiedział, że ulepszenia jednostek nie są najlepszą metodą na wydawanie PP w 1936 ;) Może macie rację, kupię na Steam, w razie czego można zrobić refund :) a jak sprawdzę "podstawy" to wezmę abonament i już - wolę zapłacić te 20 zł niż jakieś 700 za wszystkie dodatki,
@maxicololo: na start wystarczy sama podstawka bez dlc poczekaj na jakoś promocje często hoi4 jest przeceniane i tylko tak kupuje dlc do hoi4 i eu4
Hoi4 jest dużo prostrze od hoi3