Wpis z mikrobloga

Szukam osoby, która zna się na #arduino i wie jak połączyć kilka czujników zbliżeniowych (sensorów Halla np. NJK-5002c), w taki sposób, że działałyby jak krańcówki (metal przy czujniku powoduje włączenie, odjęcie go powoduje wyłączenie) . Chodzi o to by działało to z komputerem PC #majsterkowanie #diy #elektronika
  • 18
@Miszor669: No normalnie czytasz cały port naraz i wysyłasz wartość przez UART i tak powtarzasz to tak często jak często chcesz mieć aktualne dane na PC.
@dktr: Coś w tym stylu?
byte inputPin[] = {A0, A1, A2, A3, A4}; // Pins on which the hall-sensors are connected

void setup() {
Serial.begin(9600);
for (int i = 0; i < 5; i++) {
pinMode(inputPin[i], INPUT); //initialize all pins as input
}
}

void loop() {
for (int i = 0; i < 5; i++) {
Serial.print(analogRead(inputPin[i]));
Serial.print("t ");
}
Serial.println("");
}
@dktr: To akurat z jakiegoś forum dla arduino. To z gpt:
const int numSensors = 8; // liczba czujników
const int sensorPins[numSensors] = {2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9}; // piny do których podłączone są czujniki
int sensorState[numSensors]; // tablica przechowująca stan czujników
int lastSensorState[numSensors]; // tablica przechowująca poprzedni stan czujników
const int baudRate = 9600; // prędkość transmisji szeregowej

void setup() {
Serial.begin(baudRate);
for (int i = 0;
@dktr: Ogólnie potrzebuję tego do stworzenia skrzyni biegów do simracingu. Każdy sensor to czujnik danego biegu, wrzucenie 1 w wybieraku powoduje przybliżenie się metalowego elementu do czujnika odpowiadającego biegowi nr.1. Wcześniej coś podobnego robiłem za pomocą zwykłej krańcówki i płytki "USB Controller", ale dzwięk krańcówek nie brzmi zbyt dobrze stąd ten pomysł. Dane chcę odbierać właśnie w taki sposób jak robiłem to z krańcówkami, sygnał na danej krańcówce ma działać jak
@dktr: No w windowsie. Używając USB Controllera naciśnięcie danej krańcówki działało jak naciśnięcie danego przycisku, który można zaprogramować. To samo chcę zrobić z arduino. Wykonalne?
@Miszor669: No to potrzebujesz tak zaprogramować arduino aby przedstawiało się jako urządzenie HID a dokładniej gamepad. To zupełnie inny kod i nie każde arduino to ogarnie.
@Miszor669: Nie zadziała, bo nie ma natywnej obsługi USB. To że sobie możesz podłączyć Uno i Nano do usb to jest zasługa innego chipa na płytce a i on umie tylko się przedstawiać najwyżej jako port szeregowy. Więc zostaje Leonardo albo pomniejszone Leonardo tzn Pro Micro ale Pro Micro (przynajmniej to od azjatyckich przyjaciół) ma swoje humorki więc na początek polecam klasyczne Leonardo
@Miszor669: Spoko. A nie chce cie martwic ale jesli to jest faktycznie czujnika Halla a wygląda na to że jest, to on w standardowej konfiguracji nie zadziała jak wykrywacz metalu tylko jak wykrywacz magnesów. Do wykrywania metali stosuje się czujniki indukcyjne, które są trochę dłuższe z wyglądu z reguły. Jak chcesz wykrywać niemagnetyczny obiekt czujnikiem halla to musiałbyś przytwierdzić magnes w to miejsce które zbliża się do czujnika albo trochę przyhaczyć