Wpis z mikrobloga

Mam watpliwosc z uslug jakiego specjalisty mam skorzystać. Jeżeli mam pewne problemy z sercem (nigdy nie diagnozowany nadmiarowy rytm o nieznanej etiologii) to powinienem udać się do internisty, czy od razu do kardiologa i potem ewentualnie do psychiatry (podejrzewam, że nierówna praca serca to objaw somatyczny)? Skierowania nie są potrzebne, bo korzystam z prywatnej opieki.

#luxmed #korposwiat #medycyna
  • 6
@grap32: To zapytaj prywatnego lekarza ogólnego. On wskaże Ci diagnozę tzw. "pierwszego wyboru" - czyli co jest najbardziej prawdopodobne. No i potem może się okazać, że trafił, albo nie: pierwszy specjalista skieruje Cię do innego. W końcu po to oni się szkolą tyle lat i robią konkretne badania - by być "mądrzejsi" od anonów z internetu.
@grap32: dowolny, jak trafisz na dobrego lekarza to i tak zaproponuje poprawną drogą, wg aktualnego podejścia - lekarz 1 kontaktu nazywa się tak, żeby był od pierwszego kontaktu i kierował dalej.... ale to sam wiesz....
jak trafisz na kogoś kto oleje temat to i tak dupa
@grap32: a mów co chcesz taka Twoja część tej roboty, również dobry lekarz co trzeba zignoruje, a co trzeba wyciągnie z Twojego gadania ;) jak samo omówienie problemu może pomóc to nie żałuj sobie

edit: to tak że np kiedyś się stresowałem, że coś przy serduchu mnie boli, a pani doktor bez rozczulania się mówi, że to raczej reflux wlotu żołądka i miała racje - wiec mów co chcesz
@grap32: idź do internisty i później on wypisze skierowanie do kardiologa, a kardiolog zrobi echo i oceni

Poczytaj se oponie n/t dostępnych kardiologów i wybierz jakiegoś doświadczonego