Wpis z mikrobloga

Coluracetam

Jego nazwa pochodzi od wrażeń optycznych, które może powodować u niektórych użytkowników podczas aplikacji w większych ilościach. Jest mało informacji na temat tego związku z klasy racetamów. Używanie go to trochę jak eksperyment, z którym użytkownik będzie się mierzył.

Coluracetam (MKC-231) powstał w 2005 roku w Japonii. Miał zostać lekiem na chorobę Alzheimera i inne formy demencji. Jednak uwagę badaczy zwróciły jego potencjalne właściwości antydepresyjne.

Potencjalne korzyści

- działanie antydepresyjne,
- działanie przeciwlękowe,
- poprawia widzenie,
- poprawia pamięć długotrwałą,
- poprawia pamięć krótkotrwałą (roboczą),
- poprawia dostęp do wspomnień,
- zwiększa przyswajanie informacji (uczenie się),
- ułatwia skupienie się.

Jeśli mówimy o działaniu antydepresyjnym i przeciwlękowym, to uczestnicy badań przeprowadzonych przez producenta tego potencjalnego leku podzielili się na dwie grupy. Jedna grupa twierdziła, że zdecydowanie poprawia nastrój i działa przeciwlękowo, druga natomiast, że może wzmagać lęk i pogarszać samopoczucie. Oczekuje się, że Coluracetam będzie działał silnie antydepresyjnie w przypadku ciężkiej depresji. Prawdopodobnie Coluracetam ma także wpływ na poziom serotoniny w mózgu, dzięki czemu wpływa na redukcję lęku uogólnionego. Być może zmiana dawki preparatu będzie w stanie lepiej wpłynąć na te osoby, które nie zareagowały pozytywnie za pierwszym razem na ten racetam.

Jednym z najczęstszych skutków używania Coluracetamu jest poprawa widzenia. Uczestnicy badań twierdzili, że widzą lepiej kolory a kształty są bardziej wyraziste. Coś jak telewizja HD. Stąd zresztą pochodzi nazwa tego racetamu.

Ciekawe jest, że Coluracetam może być pomocny dla osób ze schizofrenią, ponieważ może stabilizować poziom acetylocholiny w hipokampie. A schizofrenia m.in. hamuje produkcję acetylocholiny w tym organie. To nasuwa wnioski, że podawanie go osobom zdrowym może zapobiegać neurodegradacji i przyszłym chorobom z tym związanym.

Niektóre z nootropów poprawiają funkcjonowanie człowieka jedynie podczas ich używania. Coluracetam natomiast zapewnia długotrwałe efekty. Także po zaprzestaniu jego przyjmowania. Niektóre osoby twierdzą również, że ich zamulenie (brain fog) całkowicie zniknęło, już po kilkukrotnym podaniu preparatu! To prawdopodobnie skutek unormowania się poziomu acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za wiele rzeczy związanych z naszym funkcjonowaniem umysłowym. Ale nie tylko. Obniża również ciśnienie krwi, zmniejsza siłę i częstość skurczów serca. To jeden z najważniejszych neuroprzekaźników w naszym ciele.

Dawkowanie i skutki uboczne

Skuteczna dawka dzienna Coluracetamu wynosi na ogół od 5 do 20 mg. Można ją jednak dosyć bezpiecznie zwiększyć aż do 200 mg bez zauważonych skutków ubocznych. Wskazane jest natomiast stosowanie najniższych skutecznych dawek. Skutki uboczne używania Coluracetamu nie są dobrze znane. Można przyjąć, że mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, rozdrażnienie, problemy ze snem.

#nootropy #leki #depresja #narkotykizawszespoko #coluracetam #medycyna
Jasia--- - Coluracetam

Jego nazwa pochodzi od wrażeń optycznych, które może powodowa...

źródło: coluracetam

Pobierz
  • 4