Wpis z mikrobloga

I jeszcze porównanie rat kredytów "zwykłych" z kredytem 2%.
Jak widać naprawdę warto czekać, szczególnie że w porównaniu z ubranymi w kredyty w ostatnich latach to zostanie średnio miesięcznie ~1000PLN w portfelu na sushi albo gofry.

Przy cenach inflacyjnych 20PLN/gofr to tak jabyście dostali w prezencie 50 gofrów miesięcznie.

#nieruchomosci #finanse #inwestycje
mookie - I jeszcze porównanie rat kredytów "zwykłych" z kredytem 2%.
Jak widać napraw...

źródło: FpHqmpaX0AcYsK1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mookie: Oj Mookie Mookie już Ci tłumaczyłem czemu ta tabelka jest kłamliwa skoro z niej wyciągacz koszt kredytu dla osób które brały go w 2021/2020. Jak ktoś brał w 2015 też płaci raty zgodnie z tą tabelką? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1: Nieruchomości w 2020 były sporo tańsze. Naprzykład zgodnie z raportem NBP dla 10 miast to by ceny z IV kwartału 2022 spadły co cen z II kwartału 2020 musiałyby spaść aż o 1/3 (rynek pierwotny ceny transakcyjne za metr)

2. Bierzesz pod uwagę kredyty sporo droższe- mając mniej niż 20% wkładu własnego niestety trzeba się
  • Odpowiedz
  • 3
a) nie każdy jest uprawniony do kredytu 2%


@KakaowyTaboret: tutaj się zgadzam, ty akurat nie jesteś uprawniony do tego kredytu 2% bo już wziąłeś na górce i musisz płacić wyższe raty.
  • Odpowiedz
tutaj się zgadzam, ty akurat nie jesteś uprawniony do tego kredytu 2% bo już wziąłeś na górce i musisz płacić wyższe raty.


@mookie:

Mogę też mieć nieruchomość w Polsce powiatowej. albo moja Żona. Skąd wiesz czy to jedyny powód dla którego nie jestem uprawniony? Jesteś jasnowidzem? Możę zmarła mi babcia i mam ruderę z działką którą sprzedam za kilka lat by nie płacić gigantycznych
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret w tych swoich kłótniach zapominacie, że są jeszcze osoby, które nie miały wcześniej wkładu własnego więc nie miały co myśleć o własnym lokum. Teraz są w sytuacji dylematu czy brać to co jest, czekać na 2% czy może czekam na spadki. Nie ma co więc gadać, że ktoś mógł kupić w 2019 czy w 2015 bo mógł wtedy nie mieć nawet 50zl na wkład własny. Jeśli nie zatrzymamy tej spirali
  • Odpowiedz
@mookie: Masz świadomość, że wiele osób celuje w większe mieszkania niż takie, które może kupić za 700k? Nawet jeśli nadejdą mityczne spadki 10-20%, to wciąż w większych miastach 80m2 nie kupisz w sensownej lokalizacji. Także lepsza dla nich była promocja stópki 0% i teraz wakacje niż kredyt 2% ze swoimi ograniczeniami kwotowymi.
  • Odpowiedz
@mookie: nie wiem co oni wymyślili tam, bo za 10k/m2 w Krakowie to jedynie wielka płyta do remontu. Na moje oko z ok. 700k trzeba szykować jak ktoś chce nowe budownictwo w miarę sensownej lokalizacji z miejscem parkingowymi.

Za 500k mozna kupić dobrą kawalerkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz