Wpis z mikrobloga

Bartosiak w Historii Realnej u Zychowicza powiedzial, ze czeka nas WOJNA z ROSJA. Jesli Ukraina przegra i podpisze zgnily pokoj, Polska bedzie jednym z gwarantow bezpieczensta. Dla kacapow bedzie to pieredyszka i za rok czy 2 ponownie zaatakuja ale tym razem jako gwarant bezpieczenstwa bedziemy brali udzial w tej wojnie.

Dlatego kupujemy 500 HIMARSOw #!$%@? czolgow, Patriotow i innego uzbrojenia. Blaszczak powiedzial, ze nie bedziemy bronili sie na lini Wisly tylko na granicy a to oznacza atak wyprzedzajacy na Bialorus i zajeta przez kacapow Ukraine.

Polska bedzie tak zwanym bumperem NATO a Amerykanie na pewno nie przysla tu swoich zolnierzy. Troche mnie to zmrozilo bo tez wydaje mi sie to prawdopodobne. a jak jeszcze wybuchnie wojna miedzy Chinami a USA o Tajwan to moze byc nieciekawie... co o tym myslicie? (btw. poprawcie mnie jesli cos przekrecilem z tej rozmowy Bartosiaka)

#wojna #ukraina #rosja #polska #usa #bartosiak #wolskiowojnie
n.....g - Bartosiak w Historii Realnej u Zychowicza powiedzial, ze czeka nas WOJNA z ...

źródło: wojna

Pobierz

Czy Polska przystapi do wojny z rosja?

  • TAK 27.2% (140)
  • NIE 72.8% (375)

Oddanych głosów: 515

  • 18
@nn-borg: nie podał żadnych argumentów za tym. Jak widzimy wielkiej ofensywny nie ma, są fale mobików które okazały się tak samo głupie jak poprzednie, a nie żadne przeszkolone. Jakość rosyjskiego wojska jest tak samo śmieciowa jak w zeszłym roku, podejście do strategii i taktyki też się niewiele zmieniło. Ukraina natomiast ma teraz pod bronią masę ludzi, wchodzi na zachodni sprzęt i organizacja struktury armii oraz logistyki mocno się rozwinęła. Rosja ma
@nn-borg:
Myślę, że społeczeństwo polskie ma bardzo wyraźnie zarysowaną granicę: pomagać Ukrainie tak, ale wysyłać armie nie.
Potencjalny "sojusz" z Ukrainą spotka się w Polsce z niewyobrażalnym oporem i będzie prawdopodobnie końcem rządu, który się tego podejmie.
W całej tej dyskusji zabrakło mi jednego, najbardziej chyba akceptowalnego dla społeczeństwa wyjścia, a więc: już #!$%@? z tą Ukrainą, najwyżej niech się zabierają i przyjeżdżają i czekają na "możliwości" i "lepsze czasy", tak
bedzie to pieredyszka i za rok czy 2 ponownie zaatakuja

zajeta przez kacapow Ukraine


@nn-borg: Fantastyka. Szczerze to od początku konfliktu Bartosiaka ze dwa razy oglądałem w połowie zeszłego roku. On nie ma nic ciekawego obecnie do powiedzenia i jeżeli tworzy takie projekcje jak powyżej to szkoda czasu.

O ile nie powstanie koalicja Nato/państw chętnych do pomocy Ukrainie to udział Polski nie wchodzi w grę. A rosja żeby się połaszczyć na
@GeraltRedhammer: @nn-borg:
Słuchałem go wczoraj, niestety rzuca hasłami co go dyskwalifikuje jako poważnego eksperta.
1, "W Rosji poparcie dla wojny rośnie". Nie wiem skąd on ma te dane ? U nas też poparcie dla PRL i utrzymania przyjaźni z ZSRR wynosiło 90%.
2. "Ukraina straciła tyle samo żołnierzy co Rosja". To samo rzecz nie do zweryfikowania, może tak może nie.
3. "Rok temu rosja wystawiła 75 tyś żołnierzy a teraz
Dla kacapow bedzie to pieredyszka i za rok czy 2 ponownie zaatakuja ale tym razem jako gwarant bezpieczenstwa bedziemy brali udzial w tej wojnie.


@GeraltRedhammer: Skad info, że bedac gwarantem bezpieczenstwa bedzie sie zobowiazanym do wejscia do wojny? Nigdy takiej deklaracji nie widziałem.
@danob99:

1, "W Rosji poparcie dla wojny rośnie". Nie wiem skąd on ma te dane ? U nas też poparcie dla PRL i utrzymania przyjaźni z ZSRR wynosiło 90%.

Tutaj masz raport Estońskiego ministerstwa o którym wspominał Bartosiak link

5. "Rosja przestawiła się na produkcję wojenną", czyli w skrócie pozamiatane, to już koniec, kraje zachodu mogą się tylko przyglądać tej potędze gospodarczej.

Nie jest pozamiatane, tylko wskazuje na opieszałość elit politycznych
Dla kacapow bedzie to pieredyszka i za rok czy 2 ponownie zaatakuja


@nn-borg: 1 czy 2 lata to raczej pobożne życzenie, niż realny czas potrzebny na przygotowanie sie do wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tyle mniej więcej trwały przygotowania do obecnej wojny, a pamiętaj że magazyny nie były puste jak teraz, zawodowe wojsko i kadra oficerska nie była przetrzebiona, a w linii nie używali 60 letnich maszyn