Wpis z mikrobloga

Pomóżcie mi podjąć decyzję mirki. Pracuję obecnie w Niemczech przez polską agencję, gdzie za 160h miesięcznie wyciągam 1700 €. Ale tu wszystko jest #!$%@? zorganizowane, bo przychodzę do pracy praktycznie 7 dni w tygodniu - często są dni, że jest mało pracy, ale musi ona zostać wykonana i w konsekwencji np. w poniedziałek i wtorek pracuję 8 godzin, w środę i czwartek 7 godzin, w piątek i sobotę 5 godzin i w niedzielę na 4 godziny. Nie jest ciężko, do tego do firmy mam bardzo blisko, bo raptem jeden kilometr, ale nigdy nie mam wolnego weekendu... Tkwić w tym? Z drugiej strony żaden Niemiec mnie nie zatrudni bo nie znam niemieckiego aż tak bardzo dobrze, więc musiałbym szukać czegoś innego znowuż przez polskiego pośrednika.

#przegryw #pracbaza #niebieskiepaski #emigracja #pieniadze #niemcy

jjjjjj

  • Nie marudź, spoko pracka 44.7% (34)
  • Uciekaj, chujowa robota 55.3% (42)

Oddanych głosów: 76

  • 19
  • Odpowiedz
@apfi: Nie myślałeś o podjęciu pracy w Polsce?

Wydaje mi się, że zarobek 8k zł w pracy fizycznej jest jak najbardziej możliwe w naszym kraju.
Być może prace będą troche bardziej obciążające, ale jednak jesteś w Polszy.

Ja jak sobie policzyłem stawkę, jaką dają teraz w mojej pierwszej pracy (rozładunek kontenerów), to przy bonusie <26 lat (zerowy pit), obecnie bez problemu wyciągałbym podczas 8h pracy około 7-8 tysięcy. Tyle, że ja
  • Odpowiedz
@apfi: To zależy jeśli już fizycznie czy psychicznie nie dajesz rady to wracaj ale jeśli dajesz radę to pracuj, zarabiaj pieniądze w tym czasie coś ucz się języka i na pewno znajdziesz coś lepszego.
  • Odpowiedz
@anonanonimowy321: nie wszędzie. Nie musisz iść na gówno umowę - gdzie Cię ruchają w dupę.

Wystarczy wejść do czegoś bardziej wymagającego niż spanie w paletach. Ogarnąć sobie jakiś akord i bez problemu wyciągniesz większe pieniądze. Ewentualnie robisz sobie kurs spawacza i też szukasz dobrej umowy albo jakiegoś akordu i masz pieniądze minimum 2x większe niż te o których mówisz :)

Przed inflacją mając 18 lat zarabiałem 2 / 2,5x wieksze pieniądze
  • Odpowiedz
@Scarface83: Szukasz magazynu i rozładunek kontenerów na akord. (Bo na godzine, to w #!$%@? walą)

Ogólnie duży kontener we dwójke robi się około 1,5h, czasami są większe, to około 2,5-3h, a czasami mniejsze (40 min).
Uśredniając to 2h jeden kontener. Przy 6h masz 3 kontenery (330 zł brutto -> w moim przypadku brutto == netto)

330 zł x 21 dni = 6 930 zł za około 126h pracy.

Średnio robiłem po
Yakooo - @Scarface83: Szukasz magazynu i rozładunek kontenerów na akord. (Bo na godzi...

źródło: pyk

Pobierz
  • Odpowiedz
@apfi nie daj się ściągnąć do tego chlewu xD ja stąd spier i z pocałowaniem ręki wziął to co masz, ucz się niemieckiego w międzyczasie i dowiedz się na grupach na fejsie jak to załatwić, na pewno jak już będziesz miał na wkład własny to szukaj mieszkania, ale język to mus absolutny
  • Odpowiedz
@tigerus78: nie, wciskam Ci kit, tylko mówię jak to realnie wygląda - będąc osobą, która takiej pracy doświadczyła.

Jak się #!$%@? i nie chcesz uczyć, to idziesz do pracy w której inaczej możesz zarobić.
Jeśli chcesz zarobić inaczej, to sie ucz, życie.

Jak chcesz być szarakiem, to idziesz tak jak 90% osób.
  • Odpowiedz
@Yakooo xD w polsce jedynie dostaniesz duże pieniądze z pracy niewolniczej, a on po prostu może zmienić agencje jak zna język i z lajtowej będzie miał tyle samo
  • Odpowiedz
@apfi naprawdę, nie rób sobie krzywdy, po prostu naucz się niemieckiego, odłóż z 2tys euro na start i znajdź wynajem mieszkania, trzy miesiące sobie na to daj jeśli aż tak cię to drażni, ale nie bądź głupi xD masz warunki na poprawę życia
  • Odpowiedz
Można spytać przez jaką agencje pracujesz i co to za praca? Bo sam szykuje się do wyjazdu i takie pieniądze, nawet kosztem dymania codziennie do pracy, by mnie satysfakcjonowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz