Wpis z mikrobloga

@piernikwkropki: też mi się tak wydaje, nigdy wcześniej się tym nie spotkałem.
Ale baba od samego mojego wejścia miała taki wyraz twarzy jakby przyrosła do tej poczty od lat 80, więc pewnie była obrażona, że ktoś raczył w ogóle podejść do okienka.
@piernikwkropki: No nie, to nie to samo. Adres dostawy i dane kupującego moga być inne. Ale tutaj chodzi o nadawce, to tak jakby kupujacym był X a chcesz fakture na Y, albo jakbyś podpisał umowe z X a fakture masz wystawić podmiotowi Y
@zibizz1 Na Allegro dokładnie tak jest. Jesteś Janem Kowalskim, a fakturę bierzesz na dowolne dane - może być Andrzej Malinowski, a może być dowolna firma. Nikogo to nie obchodzi.

Jak kupujesz cokolwiek w sklepie to też jest tak samo. Płacisz ty, a fakturę bierzesz na dowolne dane.
@piernikwkropki: Nie prawda. Na allegro dane konta i firmy na fakturze moga być inne to prawda. W sklepie też możesz podac dowolne dane do faktury. I tak samo na poczcie możesz podac dowolne dane jako nadawca. Ale to nadawca jest strona transakcji
coś jak byś chciał wziąć fakture na X a gwarancje na Y, tak sie nie da.
Nadawca to podmiot/osoba fizyczna która wysyła przesyłkę i ta osoba ponosi koszt wysyłki
I tak samo na poczcie możesz podac dowolne dane jako nadawca. Ale to nadawca jest strona transakcji


@zibizz1 Nie do końca się zgodzę. Nadawca != płacący.

osoba na dokumencie sprzedaży będzie prawowitym włascicielem przedmiotu/usługi


Też nie do końca. Właścicielem jesteś ty, bo władasz rzeczą czy realizujesz usługę.

Ale odkładając dywagacje na bok...
@LucaJune rozwiązaniem będzie jak na fakturę weźmiesz znaczki, a nie wysłanie listu. ( ͡° ͜ʖ ͡° )
rozwiązaniem będzie jak na fakturę weźmiesz znaczki, a nie wysłanie listu. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@piernikwkropki: trzeba zaznaczyć, że obecnie listów poleconych nie przyjmują z płatnością prawdziwymi znaczkami, takimi można dalej opłacać jedynie listy zwykłe, nierejestrowane.

Można spróbować kupić przez internet na envelo, choć wtedy etykietę/znaczek trzeba wydrukować, nie sprawdzałem czy dają faktury za e-znaczki.