Wpis z mikrobloga

@Wygryw_z_wyboru: Wrzeciono Czasu obczaj, tam Ci to nastawią. To normalne że zegarek trzeba raz na jakiś czas regulować. Jak ustawiałeś godzinę to kręciłeś w przód, w tył czy raz tak raz tak? Nie wiem jak w Twoim modelu ale takie rzeczy mają znaczenie.
@thewickerman88: KMZiZ? W sumie nie wiedzialem o tym centrum serwisowym, pewnie naprawa u nich bedzie kosztowala 5x tyle co u Zegarmistrza ale tak czy inaczej zrobie rozeznanie. Dzieki.

@Adolf_HODLer Nie wiedzialem ze tam robia takie naprawy/regulacje, dzieki. Wiem, zdaje sobie sprawe ale myslalem ze proces degradacji dokladnosci chodu potrwa troche dluzej zwlaszcza w tym Powermatic 80. Mam 3 lenia Miyote to jak na poczatku trzymala 4.5 sekundy dziennie tak do dzisiaj
KMZiZ


@Wygryw_z_wyboru: https://zegarkiclub.pl/forum/ ja u nich szukałem info o polecanych majstrach jak potrzebowałem we Wrocławiu i każdy zegarmistrz którego mi polecili okazał się spoko.

A co do centrum serwisowego - powiedzmy jak z samochodami i ASO, masz pewność że będzie fabrycznie ale niestety drogo i nieraz długo się czeka. Smarowanie omegi - zegarmistrz ogarnie za 500-600zł a w serwisie usłyszysz cenę z katalogu swatcha powyżej 2k (przy czym serwis ładnie odnowi
@wujekwichura: masz serwis dolińskiego wiadomo. A osobiście obecnie najbardziej polecam pana Andrzeja Piaseckiego. Urzęduje w galerii dominikańskiej, na dole, wchodzi się przez salon jubilerski YES (wewnątrz salonu są drzwi i wchodzi się tak jakby na zaplecze gdzie jest drugie pomieszczenie i zegarmistrz).
https://zegarkiwroclaw.pl/pl/static/serwis-zegarkow.html

Spoko jest też Dariusz Latajka (Styletime na Kościuszki) ale u niego robiłem tylko ruski i było to dobrych parę lat temu.

Niektórzy polecają też zakład pana Pawlickiego na
A jak chcesz zegarmistrza nie serwis to na KMZiZ jest dział z polecanymi specjalistami z każdego miasta.


@thewickerman88: i w co drugim temacie polecają Bronowskiego z Pięknej, który jest wybredny jak nastolatka w klubie i ten swój zakład prowadzi chyba za karę. dwa razy u niego byłem i za każdym razem czułem się jak intruz.

to w sumie bardziej info dla @Wygryw_z_wyboru, żebyś się nie zdziwił jeśli tam trafisz.
@Wygryw_z_wyboru: no to jest taki stary chłop, dobry zegarmistrz, tego nie można mu odmówić, nie boi się łapać nawet skomplikowanych mechanizmów ale ma jakieś swoje jazdy i chyba myśli że jest stworzony do wyższych celów. byłem u niego z Omegami vintage i sprawiał wrażenie niezadowolonego że mu przeszkadzam.

ja polecam Pieśkiewicza na Siedmiogrodzkiej. Co prawda na razie to tam mu głównie zawracałem dupę pierdołami (typu skracanie gumy w Brajtku xDDD) ale
@Wygryw_z_wyboru z ciekawości daj znać choćby na pw w jakich pieniądzach udało Ci się ogarnąć serwis powermatica, bo lubię swojego Hamiltona, ale może lepiej będzie sie go pozbyć póki działa xD
@Adolf_HODLer: ja zawsze do przodu ustawiam, jakie to ma znaczenie? W ogóle ostatnio się zastanawiałem czy można do tylu, czy to ok jak np przelexe o minutę dalej i cofnę trochę?