Wpis z mikrobloga

@JurijOwsienko: zgodnie z ustawą nie. Masz oddac mieszkanie w stanie nie pogorzinym. Czyli była sprawna pralka to musi zostać sprawna pralka . Tzn jeżeli chcesz kupić fancy pralke i ja zabrać to możesz pod koniec podrzucić inną uzywana .

Btw to może być inaczej sprecyzowane w umowie, plus często nożna naciaganc wynajmującego żeby to on kupił (bo tak zwyczajowo się robi w Polsce)
@JurijOwsienko @kowalik: @GiovanniGiorgio: To na najemcy spoczywa obowiązek naprawienia pralki lub wymiany.

Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, Art 6b:

2. Najemcę obciąża naprawa i konserwacja:

4) trzonów kuchennych, kuchni i grzejników wody przepływowej (gazowych, elektrycznych i węglowych), podgrzewaczy wody, wanien, brodzików, mis klozetowych, zlewozmywaków i umywalek wraz z syfonami, baterii i zaworów czerpalnych oraz innych urządzeń
@JurijOwsienko to ja nie wiem od kogo wy wynajmujecie mieszkania. mi się przepali żarówka to ja odliczam od czynszu, bo taka mam umowę z właścicielem. w przypadku pralki, #!$%@? mnie obchodzi czy kupi nowa czy naprawi, to leży w jego gestii.