Wpis z mikrobloga

Może zacznę tak...
Czy jest może ktoś, kto od dosłownego zera stał się testerem manulanym? Korci mnie zmiana pracy, lub zyskanie dodatkowego źródła dochodu, choć dotychczasowe zarobki są w miarę, to niedosyt pozostaje gdyż pracuję w zawodzie, który nie jest moim wyuczonym, przez co mam pewne kompleksy. Jeśli nawet mógłbym podjąć dodatkową pracę jako tester(zleceniówka, chyba że są inne formy), byłoby to dla mnie jakąś odskocznią przy monotonnej codziennej pracy. Od czego mógłbym zacząć, moze jakaś lektóra tematyczna, ćwiczenia, zdania ? Widziałem reklamę z kursem na testera manualnego, ale trochę przeraża mnie wydanie 6k, choć wiem, że w wykształcenie trzeba inwestować. Jestem samoukiem, bardziej wolę pracować samodzielnie. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia bądź pracuje jako tester manualny, to chętnie wysłucham. #pc #komputery #tester15k #programowanie #pracait #pracbaza
  • 5
@soviet_connection: mój brat jest po studiach "humanistycznych" i we własnym zakresie przebranżowił się na manuala, a potem tam go douczyli na automatycznego. Podstawowe wymagania, jakie musiał spełniać w robocie to takie, jakie są do zdobycia certyfikacji ISTQB. Na pewno jest sporo darmowych materiałów pod to. Natomiast jest ogrom chętnych na juniorskie stanowiska testerskie, więc nie wiem, czy jest realna szansa bez doświadczenia sobie w tym tylko "dorobić po godzinach". Raczej jeśli