Wpis z mikrobloga

Ależ będę kisnął gdy Zelensky przyjedzie do Polski w czasie wizyty Bidena w Polsce, to będzie piękny gest w strone Polski i Polaków, że do nas warto przyjechać nie po to np żeby podziekować Polakom za pomoc, ale po to by spotkać się z prezydentem USA.
Poza tym zelensky kolejnością wizyt w europejskich stolicach pokazał kogo sobie ceni najbardziej a kogo nie.
Wychodzi że Polskę ma w czterech literach, no cóż można się było spodziewać Polska dla Ukrainy to nie jest żaden zachód ale przedsionek zachodu przez który trzeba przejść.

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz alfaiomega1 - Ależ będę kisnął gdy Zelensky przyjedzie do Polski w czasie wizyty Bide...
źródło: bandicam 2023-02-11 12-18-27-602
  • 23
że do nas warto przyjechać nie po to np żeby podziekować Polakom za pomoc,


@alfaiomega1: Dziekował już niejeden raz. Mnie takie podizekowania nie obchodza i nawet ich nie ogladam gdy sa w formie video mimo, że popieram Ukriane. Dziwnym trafem tych podizekowan domagaja sie ci co Ukraine krytykuja niemal zawodowo na wykopie jak Ty.
A z Duda sie spotkał w Polsce przedwczoraj bodaj.
@alfaiomega1: Ciekawe czy np. na Litwie (która proporcjonalnie do swojego potencjału udzieliła Ukrainie ogromnego wsparcia) ludzie się bulwersują, że Zełenski w środku wojny tuż przed zapowiadaną rosyjską ofensywą jeździ tam, gdzie może załatwić dla swojego kraju konkretne rzeczy, a nie na wycieczkę do Wilna, żeby klepać rytualne podziękowania i wyrazy wdzięczności.
Dziekował już niejeden raz. Mnie takie podizekowania nie obchodza i nawet ich nie ogladam gdy sa w formie video mimo,


@szurszur: ja tez mam w nosie takie podziękowania w formie video bo to niewiele znaczy.
Co innego wizyta w danym kraju, w dyplomacji takie "gesty są ważne, wystarczy zobaczyć jak ważne jest to gdzie pojedzie z pierwszą wizytą prezydent USA
Poza tym zelensky kolejnością wizyt w europejskich stolicach pokazał kogo sobie ceni najbardziej a kogo nie.


@alfaiomega1: Chyba nie rozumiesz że nie są to wizyty kurtuazyjne, Zelensky jeździ po krajach od których może dostać jakakolwiek dodatkową broń, jeździ się prosić o wsparcie, Polski prosić nie musi.
Kolejność wizyt ma tutaj brak znaczenia w kontekście sympatii, dzisiaj Ukraina najbardziej ceni sobie wsparcie militarne i humanitarne.
Poza tym zelensky kolejnością wizyt w europejskich stolicach pokazał kogo sobie ceni najbardziej a kogo nie.


@alfaiomega1: on pojechał tam przekonywać ludzi i rządy do większego wsparcia, poszerzania sojuszy i szukania nowych. Polski przekonywać nie trzeba, od początku jesteśmy ogromnym sojusznikiem. To nie u nas trzeba kruszyć lód ze wsparciem
@alfaiomega1: tak na dobrą sprawę, w skali międzynarodowej, to w sumie my powinniśmy dziękować Ukraińcom za to, że tłuką ruskich
to jest przecież główny powód ich wsparania,
no tam wiadomo, że z dobroci serca międzyludzkiego tez tam im pomagamy trochę ale nasza podstawowa motywacja w skali kraju to taka aby wytłukli jak najwięcej ruskich