Wpis z mikrobloga

Posiadam rower typu fitness na którym potrafie zrobic do 50-60km na jednym wyjeździe. Lubie takie "dluższe" trasy szosą i myślałem nad tym żeby kupic może jakis używany rower szosowy. Głównie z powodu bolacych nadgarstków i braku mozliwosci zmiany pozycji na rowerze fitness. Jednoczesnie chciałbym trochę teraz przyoszczedzic i wpadlem na pomysł by zmienić gripy na takie z rogami.
Jak myslicie, spoko pomysł na tanie polepszenie warunkow dluższej jazdy?
Czy polecacie jakieś gripy z rogami?

#rower
  • 21
@s---k: w poprzednim rowerze rzeczywiście ból był bardziej uciążliwy, w tym co mam teraz wydaje się to byc spowodowane zbyt dlugim trzymaniem plaskiej kierownicy w jednej pozycji. Tak po 2h zaczynam sie wiercic :)
@s---k: dzięki, na wiosne postaram sie cos pokombinowac. Domyslam sie, ze w takim przypadku potrzeba doboru odpowiedniego mostka kierownicy? Majac doswiadczenie z poprzedniego roweru bylem niemal przekonany ze ten jest prawie ze w punkt.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Plimk11: imo nie pakuj się od razu w kupno nowego roweru, jeśli chodzi ci tylko o ból nadgarstków. Zacznij od sprawdzenia czy nie masz źle ustawionych klamek hamulcowych, co wymusza na tobie jazdę z wygiętymi nadgarstkami (ja to miałem). Później można pomyśleć o sposobach modyfikacji pozycji na rowerze - bo prawdopodobnie za duży ciężar spoczywa na rękach. Czasem pomaga lekkie obniżenie siodełka, czasem wymiana mostków, czasem innych części.

Co do rogów,
@Plimk11: też miałem fitnessa zanim kupiłem szosę, też miałem problem z nadgarstkami/dłońmi. Spróbuj pokombinować z pozycją klamek/manetek i zmień chwyty. Mi osobiście te ergona nie przypadły do gustu, zdecydowanie bardziej komfortowe przynajmniej dla mnie są tanie chwyty piankowe, dobrze tłumią drgania. Też zamontowałem "rogi" i na dłuższych trasach rzeczywiście fajnie to działało.
Dziękuje wszystkim za rzeczowe podpowiedzi :) spróbuję jakies rogi wybrac moze w lokalnym sklepie, jak nie to internet. Szosa zostaje póki co w planach... ale takich do spełnienia w ciągu najbliższych sezonów :)
@Plimk11: co do transformacji jeszcze: zobacz dokładnie jak wygląda baranek i porównaj gdzie masz ręce teraz, a gdzie jakbyś musiał je trzymać na klamkach. Zauważysz że dalej, co spowodowałoby bardziej wyciągniętą pozycję, a co za tym idzie - większy ciężar opierałby się na nadgarstkach.
Szosa zostaje póki co w planach


@Plimk11: jak masz możliwość, to pożycz od kogoś i przetestuj czy Ci taki rower odpowiada. Bo 2h to 50 km, więc powinieneś raz dwa poczuć czy Cię bolą czy nie.

Kiedyś w decathlonie szło nająć rower, ale nie wiem czy dalej można.
@ujdzie: nad lemondka myślałem, by ja instalować na czas jazdy szosowej. Doszedlem do wniosku że to jednak troche za dużo roboty. Rogi wewnątrz - dla mnie to wieksza ekstrawagancja szczerze mówiąc :D
@s---k: tak to napewno. Jezdzilem rowerem szosowym moze parę kilometrów, wiec doświadczenie nikłe, pożyczę od znajomego i obczaje czy to w ogole dla mnie. Jednak coś w tej szosie jest ze chciałbym na takim pośmigać ( ͡° ͜ʖ ͡°)