Wpis z mikrobloga

@parsiuk: do momentu kiedy nie wybrałem się na przejażdżkę po Europie gdzie zrobiłem 4.5k km za kołkiem myślałem, że nie jest tak źle w Polsce z kierowaniem. Po powrocie poczułem te różnice i w Polsce jest zwierzyniec na drogach.
@ShpxLbh: ale #!$%@?, widziałeś kiedyś w zachodniej europie przejście dla pieszych bez świateł przez 3 pasmową drogę w każdą stronę? U nas infrastruktura jest do dupy, bez apelacyjnie, nawet z tym nie handluj.
@parsiuk: POLACY NIEMAL NAJGORSZYMI KIEROWCAMI W EUROPIE. Tymczasem na Litwie, w Bułgarii Rumunii Turcji Portugalii i zapewne w kilku innych krajach, dla których danych nie ma, sytuacja wygląda gorzej. No to niezła ojkofobia.
@ShpxLbh: są pełna zgoda, ale infrastruktura jest też do bani w porównaniu z jakimiś niemcami austrią belgią holandią itp. idiotyzm i ilość znaków drogowych to jest jakiś skandal. Drogi w szczególności w miastach to też jest porażka. Wyglądają jak ser szwajcarski
Albo przez połatanie w każdym możliwym miejscu albo przez dziury. Absurdów drogowych jest masa, do tego jest też słabo z autostradami a jak są to strasznie mało pasów.
@parsiuk @parsiuk no sorry ale po tym jak ostatnio spędziłem kilka dni we Włoszech to jednak stwierdzam, że Polacy są zajebistymi i kulturalnymi kierowcami. Chlop w taksówce wioząc mnie z lotniska do dworca trzy razy #!$%@? na czerwonym a na pierwszych pasach, na ktore wszedłem baba mnie prawie rozjechała po czym jeszcze miała pretensje
@pcstud klasyczne tłumaczenie polskich kierowców. Prawda jest taka, że większość ludzi jeździ jak barany, nie patrzą na znaki, nie znają przepisów. Dziennie widzę tyle niekompetencji na drodze, że to głowa mała. Pojechałem dzisiaj tylko zatankować, 20 minut w dwie strony. W tym czasie zuważyłem 2 wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu, kilka nieprawidłowych zjazdów z ronda, przejazd na czerwonym świetle, jazda pod prąd. Polskich kierowców się powinno #!$%@?ć mandatami, nastawiać kamer i radarów wszędzie
@Picia94: myślę, że to kwestia ogólnie prowincji. Jak się pojedzie na jakieś wiochy, szczere pole, jakaś kukurydza, kiepska droga, ślisko, ryzyko że za chwilę wyleci jakaś sarna więc jadę jakoś 80-90 a tutaj nagle lokalsi siedzą na dupie w jakichś golfach III i passatach i jak tylko mogą to zapieprzają 120/h ryzykując życie. Widać tę prowincję na tych mapkach.
@pcstud jakiej infrastruktury?:) wystarczy poczytać komentarze na wykopie jak to krulowie polskich szos nie będą przestrzegać przepisów bo oni som u siebie i lepij wiedzo
@antslom: kiedy pierwszy raz wjechałem do Francji, to już całkiem przestałem narzekać na polskich kierowców :d. Jak ktoś mówi, że w Polsce mamy najgorszych kierowców to w d00pie był i gunwo widział.