Wpis z mikrobloga

W tym czasie zuważyłem 2 wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu, kilka nieprawidłowych zjazdów z ronda, przejazd na czerwonym świetle, jazda pod prąd.


@keeper772: No ale jak się ma coś zmienić skoro dobrzy kierowcy (jak ja) cały czas tłumaczą, że prędkość nie jest problem, ale wszystkie lamusy drogowe twierdzą, że jestem piratem, a potem radośnie wymuszaja pierwszeństwo czy rozwalają się na prostej drodze bo nie ogarnęli prowadzenia samochodu?

Dyskusję o bezpieczeństwie drogowy toczy
  • Odpowiedz
@cwlmod: tu się nie zgodzę. Uważam, że prędkość jest bardzo istotnym problemem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Najgorsze jest niedostosowanie prędkości do warunków. Kierowcy myślą, że jak jest ograniczenie to to jest optymalna prędkość na danym odcinku, a to tylko ograniczenie górne i to w najlepszych możliwych warunkach. W nocy w deszczu w mojej okolicy to czasem i do 30 zwalniam przed przejściami bo nie widać czy przed przejściem ktoś nie stoi/wchodzi.
  • Odpowiedz
@keeper772: Czyli jesteś kolejnym miernym kierowcą, którzy dorzuca się do niebezpieczeństwa na drogach. Drogi mireczku, jeśli masz sprawny i choćby w miare nowoczesny samochód na dobrych oponach to limit prędkości jest DOLNYM limitem w dobrych i średnich warunkach. Górny, a najczęściej optymalny, to jest on przy złych warunkach. Szczególnie to się odnosi do jazdy po drogach ekspresowych.

Co więcej, nie ma żadnych dowodów na wpływ prędkości na drastyczny spadek bezpieczeństwa na
  • Odpowiedz
@cwlmod: XD weź shota wódeczki (tylko potem nie wsiadaj do samochodu, chyba, że też uważasz że tylko mierni kierowcy jeżdżą na trzeźwo) i poczytaj trochę, np. tu https://www.littlerock.gov/media/2484/the-relation-between-speed-and-crashes.pdf Dowód, wraz z odniesieniami do innych badań, potwierdzający hipotezę o zwiększonym ryzyku wypadku w przypadku wyższych prędkości. Albo kłamiesz albo dzięki swojej ignorancji racjonalizujesz i usprawiedliwiasz swoje wybryki na drodze. "Statystyki pokazują .....blabla" Daj te statystyki. I nie, w Niemczech nie jest tak
  • Odpowiedz
Dowód, wraz z odniesieniami do innych badań, potwierdzający hipotezę o zwiększonym ryzyku wypadku w przypadku wyższych prędkości.


@keeper772: No cóż. Taki dowód jak z koziej dupy trąba. Takie badania pisane pod tezę i bez dowodów to sobie każdy może napisać xD Własnie o tym mówię, że osoby mające ograniczone zdolności rozumienia są marnymi kierowcami i nie sa świadome swoich błędów. Ty jak widać dalej jesteś kompletnym ignorantem. Pewnie dla ciebie wnioski
  • Odpowiedz