Wpis z mikrobloga

@korin_: Ja obstawiam kampanie w SM np Mentzena i to robi wynik. Po za tym konserwatyści nie mają zbytnio wyboru, bo PiS okazał się lisem w przebraniu i im bliżej do socjalistów, niż do ruchu wolnościowego.
@korin_: w praktyce wynik będzie na pewno niższy bo nie wszyscy którzy chcieli by na konfe głosować mają już prawa wyborcze. Inni klikają w sondy trollując. Chcę wierzyć, że powyżej tych 3% to raczej nie będzie mieć.
z powodami dla którego głosujecie na tą partię


@korin_: No cóż, głosowałem na PO oraz PiS - zostałem oszukany (młody byłem i głupi). PSL chyba połączył się z Chajzerem2137, więc zostaje tylko Konfederacja. Jako jedyna jest w stanie wprowadzić najwięcej liberałów gospodarczych i jeszcze nie miała okazji rządzić.
@korin_: Konfederacja to jedyna partia, która nie została stworzona przy okrągłym stole 30 lat temu. I jedyna, która otwarcie postuluje liberalizm gospodarczy, ograniczenie ingerencji państwa w życie obywateli. PO 15 lat temu miało podobne hasła na gospodarkę i wiadomo co zrobili. Teraz już wprost Tusk nazywa się socjaldemokratą i mówi, że trzeba powiększyć nakłady na urzędy i wydatki socjalne. Dlatego ani Tusku, a tym bardziej Kaczyńskie, Zandbergi czy sztuczne projekty z
@korin_:
Co mnie przekonuje:
- jako jedyni w polskim parlamencie mówią o potrzebie zmniejszenia podatków i biurokracji
- jako jedyni w polskim parlamencie chcą zlikwidować 500+ i większość innych chorych socjali
- pierwsi poruszali kwestię budowy elektrowni atomowej w Polsce
- są przeciwko zakazowi handlu w niedziele (niestety nie narodowcy, którzy są kulą u nogi konfy)
- byli przeciwko covidowemu szaleństwu, zamykaniu lokali i lasów, paszportom covidowym
- są przeciwko ekologicznemu
@korin_: No cóż, głosowałem na PO oraz PiS - zostałem oszukany (młody byłem i głupi). PSL chyba połączył się z Chajzerem2137, więc zostaje tylko Konfederacja. Jako jedyna jest w stanie wprowadzić najwięcej liberałów gospodarczych i jeszcze nie miała okazji rządzić.


@saviola7: w czym oszukał Cię PiS a w czym PO? Dlaczego uważasz, że Konfederacja mogła by być pod tym względem inna?
@korin_: Konfederacja to jedyna partia, która nie została stworzona przy okrągłym stole 30 lat temu. I jedyna, która otwarcie postuluje liberalizm gospodarczy, ograniczenie ingerencji państwa w życie obywateli. PO 15 lat temu miało podobne hasła na gospodarkę i wiadomo co zrobili. Teraz już wprost Tusk nazywa się socjaldemokratą i mówi, że trzeba powiększyć nakłady na urzędy i wydatki socjalne. Dlatego ani Tusku, a tym bardziej Kaczyńskie, Zandbergi czy sztuczne projekty z
@korin_: Mnie przekonują między innymi swoim szuryzmem i obroną moich interesów jako nieszczepionego. Myślę, że gdyby nie ich obecność w sejmie i publicznym dyskursie byłoby mi o wiele trudniej pozostać niezaszczepionym.


@FrenFrog: A coś oprócz tego? Dla mnie to nie był by wystarczający powód - wiedząc jak szczepionki działają - i że konieczne jest wszczepienie odpowiedniej ilość populacji, żeby wygrać z wirusem - jednak w przypadku COVID porażka jest na
w czym oszukał Cię PiS a w czym PO?


@korin_: W rozliczaniu poprzednich rządów. A tak poza tym, PiS miał być partią mocno patriotyczną, a PO uważała się za liberalną - to tak ogólnie, bo o poszczególnych ustawach można by pisać więcej, ale szkoda mi teraz czasu na szukanie.

Dlaczego uważasz, że Konfederacja mogła by być pod tym względem inna?


@korin_: Tego nie wiem, bo jeszcze nie miała okazji rządzić
@korin_: Ja obstawiam kampanie w SM np Mentzena i to robi wynik. Po za tym konserwatyści nie mają zbytnio wyboru, bo PiS okazał się lisem w przebraniu i im bliżej do socjalistów, niż do ruchu wolnościowego.


@MxS89: A konfederacji jest blisko do ruchu wolnościowego? Według definicji wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej jednostki. Przy takiej definicji ciężko myśleć o Konfederacji jako o partii wolności światopoglądowej. Miałbym też
@korin_: Myślę, że zgodne z moim interesem działanie i sukces w obronie moich praw wobec światowego kryzysu tej skali to i tak bardzo dużo jak na partię polityczną w demokracji. Chyba nie muszę mówić, że uważam szczepionki za co najmniej nieskuteczne, więc jakiekolwiek argumenty odnoszące się do ich pozytywnego działania do mnie nie przemawiają.
A czymś jeszcze ważnym dla mnie jest sprzeciw wobec imigracji, która moim zdaniem w każdej znaczącej ilości
Nie jestem (już) wolnościowcem tylko właśnie szurem więc mi się wszystko pięknie skleja.


( _)

więc jakiekolwiek argumenty odnoszące się do ich pozytywnego działania do mnie nie przemawiają


argument to argument. O ile jest prawidłowy to powinien przemawiać - zarówno ten za szczepionkami jak i ten przeciw. To w jakiej formie to napisałeś brzmi jak byś chciał byś był częścią jakiejś sekty. No w przypadku COVIDa okazało się, że
@korin_: W rozliczaniu poprzednich rządów. A tak poza tym, PiS miał być partią mocno patriotyczną, a PO uważała się za liberalną - to tak ogólnie, bo o poszczególnych ustawach można by pisać więcej, ale szkoda mi teraz czasu na szukanie.


@saviola7: trochę ta wymówka jest taka nad wyraz - wydawało mi się, że bez wysiłku i szukania będziesz mógł podać największe rozczarowania i błędne decyzje - skoro pisałeś, że się
Pobierz korin - >@korin: W rozliczaniu poprzednich rządów. A tak poza tym, PiS miał być parti...
źródło: Screenshot from 2023-02-10 13-33-05
@korin_: To tak dla przykładu podam:

Kiedyś pewien polityk spotkał się z grupą kibiców jednej z topowych drużyn piłkarskiej w Polsce. Obiecał, że zrobi wszystko co w jego mocy, żeby zliberalizować przepisy (podobno partia liberalna) o używaniu pirotechniki na stadionach. Były jakieś dalsze obietnice, stowarzyszenie wydało sporo pieniędzy na wyszkolenie ludzi (pirotechnika miałaby być odpalana tylko przez przeszkolony personel).

Okazało się, że ten polityk nie zrobił nic w tym kierunku, a