Wpis z mikrobloga

czy jak będę się zwalniał z pracy to konieczny jest podpis pracodawcy ?, kolega mi mówi ze dawał wypowiedzenie i nie dostał podpisu i jak nie dostanie to po 3 miesiacach pracodawca ma prawo zwolnić go dyscyplinarnie . Ja mam umowę na czas nieokreślony
#praca
#zarobki
  • 8
@matkuma: Kodeks Pracy jest tutaj akurat bardzo czytelny, np. pracujesz u pracodawcy > 3 lat, składasz wypowiedzenie dzisiaj, tzn. 10 lutego, okres wypowiedzenia zaczyna biec od 01.03.2023 i trwa do 31.05.2023, czyli od 1.06.2023 jesteś wolny "jak świna", natomiast kluczowe jest "skuteczne doręczenie wypowiedzenia", i tu na tem przykład jak idziesz do szefa sam i #!$%@? mu papier na biurko to jest gówno, a nie "skuteczne doręczenie", bo szef może powiedzieć,
@7050 to się zgadza, faktycznie kluczowe jest skuteczne dostarczenie. mam 32 lata i pracuje 12 lat w pierwszym zakladzie po szkole (odrazu na umowie o pracę ). Gdybym się chciał zwolnić to jak te zwolnienie dostarczyć tak by właśnie nie wyrzekł się pracodawca że tego zwolnienia nie widział ?, może dowtarczenie księgowej ? w końcu jakiś to świadek, no ale może też być w zmowie z szefem. Proszę o radę bo nie
@matkuma: najlepiej dostarczyć bezpośredniio do Działu Kadr, obecnie często zwanego Relacjami Pracowniczymi, nie wiem jak duża jest to firma? ktoś powinien poświadczyć Ci odbiór, w ostateczności listem poleconym za potwierdzeniem odbioru