Wpis z mikrobloga

Mirasy, u nas w firmie na kantynie został powieszony monitor 40". Ma on za zadanie zmieniać regularnie slajdy z nadchodzącymi wydarzeniami, planem projektów, napraw maszyn, lub po prostu ogłoszeniami.
Z tego co wiem to monitor jest podłączony do internetu, ale nie mamy oprogramowania/urzadzenia, które by mogło zadbać i ten pokaz slajdów. Mieliście styczność z jakimś rozwiązaniem tego typu?
Będę wdzięczny za pomoc.
#it #komputery #programowanie?
  • 6
  • Odpowiedz
@BySpeedy: używałem https://xibosignage.com/open-source i sprawdzało się. W telewizorach był wpięty jakiś NUC Intela z zainstalowanym Windowsem i xibo player, który ciągnął treści z serwera xibo. Zamiast NUCa można np wykorzystać jakieś Raspberry Pi z Linuxem. Ale używaliśmy na większą skalę, więc dla jednego stanowiska może jest coś prostszego.
  • Odpowiedz
  • 1
@BeatboxRocker: @L3gion wyczytałem że to Open Signage, lub narrowstreaming - z tego co widzę, to wszystkie apki są płatne. Do wyświetlenia 4 slajdów chyba mija się to z celem. Spróbuję rozejrzeć się z tym rPi. W sumie to nie taki głupi pomysł z tym mini pc, do tego TeamViewer by wrzucac prezentacje itd.
Jutro sprawdzę jeszcze możliwości tego monitora.
  • Odpowiedz