Wpis z mikrobloga

@dzangyl:

to nie są zapędy despotyczne.


Ależ są, wolność słowa to w cywilizowanych krajach podstawa wolnego społeczeństwa.

Tak samo jak nie wolno zabijać, kraść czy gwałcić


Zgadza się, nie wolno takich rzeczy robić.

(w cywilizowanych krajach, wiemy że u was w rosji to jest normalne i akceptowalne


Nie jestem z Rosji. Co więcej, nigdy tam nie byłem, ale wiem też, że w Rosji wszystkie te rzeczy są karalne. W innym przypadku,
@ArtBrut Mam poglądy na temat wojny na Ukrainie całkowicie odmienne od Sykulskiego ale ograniczanie jego wolności do wypowiedzi jest niebezpieczne bo po nim możemy być Ty bądź ja. W państwie demokratycznym wolność wypowiedzi powinna być praktycznie nieograniczonym prawem.
@RazumichinZiK: Oczywiście że nie gdy te wypowiedzi są inspirowane przez wroga i powielają jego wrogą propagandę. Nie ma miejsca dla pobłażania takim zachowaniom, gdy na szali jest bezpieczeństwo naszego narodu. Słowa mają wagę, niejednokrotnie większą niż kule i pociski i rosjanie dobrze o tym wiedzą, w ten sposób infiltrowali i osłabiali przez lata kraje zachodu zasłaniając się wolnością słowa z której kpią. Nie ma miejsca w debacie publicznej dla rusofili, powtarzam,