Wpis z mikrobloga

po #!$%@? rekrutuje sie kobiety do wojska? jakos na ukrainie na filmikach z frontu przez rok ani jednej kobiety nie widzialem (nie mowie o jakichs #!$%@? tik tokach w czystych mundurach pewnie gdzies na granicy z polska). Rekrtuja kobiety do wojska placa im pensje x lat a potem przychodzi wojna i je ewakuuja a na front mobilizuja 20 letnich chlopakow bez doswiadczenia xD to po co je w ogole brac w czasie pokoju i tracic kase na pensje i szkolenie #ukraina #rosja #wojna #rozowepaski
  • 61
  • Odpowiedz
Ile filmów widziałem z frontu to na pierwszej linii bardzo rzadko znajdziesz kobietę


@WesolyLudwiczek: głównie dlatego że jest ich mniej w wojsku niż mężczyzn. Jednak nawet na wykopie widziałem filmiki gdzie kobiety z bronią były na froncie. Słychać też było o wielu rannych bądź zabitych kobietach. Sądząc po ilości plusów i po tym kto plusuje opa sądzę że szkalowanie kobiet i wskazywanie ich jako problemu braku drugiej połówki przegrywów i blackpilowców
  • Odpowiedz
@aarahon z nimi nie ma co nawet dyskutować, mózgi mają tak wyprane że żadne rozsądny argument do nich nie dociera. Sami są przeciwko wcielaniu do wojska i że każdy ma wybór, ale pierwsi są do wysyłania kobiet na front bo to kobiety i im gorzej one mają tym oni lepiej się czują
  • Odpowiedz
@Wap30: tak było w czasach gdy używano w zawarciu broni białej, a na Polach bitew królowały kusze, arkebuzy, i muszkiety, dzisiaj karabinek waży tyle że może z niego strzelać 12 letni chłopak, kobiety są słabsze fizycznie ale nie od 12 letnich chłopców, poza tym żołnierze dzisiaj to operatorzy sprzętu, pilotem helikoptera może zostać facet i kobieta, jedynie w zwiadzie i rozpoznaniu, lekkiej i ciężkiej piechocie nie ma sensu używać kobiet, niby
  • Odpowiedz
dzisiaj karabinek waży tyle że może z niego strzelać 12 letni chłopak


@solo_living_yolo: nie wiem o jakim karabinku mówisz, ale obawiam się że nie masz pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze, "może strzelać" nie ma nic wspólnego z efektywną i bezpieczną obsługą broni, potencjalnie przez cały dzień na polu walki.

Po drugie, na wojnie używa się przede wszystkim karabinów automatycznych na amunicję pośrednią, która ma określoną energię i broń musi mieć
  • Odpowiedz
@Wap30: karabinek automatyczny, to nie karabin maszynowy, tym bardziej nie jest to karabin wyborowy, kalachy to karabinki mogą być pół automatyczne w wersjach cywilnych lub automatyczne w wersjach wojskowych , kalach to kaliber 7,62x 39 a amunicja do niego ma w zależności od typu około 2600 J, karabin maszynowy to kaliber 7,62 x54, karabiny wyborowe to broń na amunicję do karabinu maszynowego, wiem że nie wiesz o czym piszę XD, podstawą
  • Odpowiedz
@Wap30: naucz się najpierw odróżniać karabinek automatyczny od karabinu automatycznego zanim zaczniesz pouczać o roli kobiet w wojsku, bo są takie które radzą sobie z obsługą wieloprowadnicowych zestawów rakietowych. Jak znajdziesz hardą babę to ulepi się z niej żołnierza, reszta plecakow to i tak żołnierki niezależnie od płci. XD, logistyka jest ważna to fakt. Sądzę że logistycy z sektora prywatnego zdechli by z głodu gdyby potrzebowali trzech logistyków na jednego pracownika.
  • Odpowiedz
@Wap30: absurdem to jest pisanie Elaboratow, w czasach w których kobiety służą w Artylerii na stanowiskach bojowych i dają sobie radę, to że jest ich mało to inna kwestia, co do 12 czy 16 latkow to proponuje żebyś miras żebyś znalazł czas na szkolenie dzieciaków na strzelnicach, wtedy przestaniesz teoretyzować, co do tego że kobiety są słabsze od mężczyzn to nie jest to taka roznics, mirek ja Służyłem w wojsku z
  • Odpowiedz
wiem że nie wiesz o czym piszę XD


@solo_living_yolo: przeciwnie, oczywiste stało się że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Karabin automatyczny to poprawna nomenklatura (często stosowana zamiennie z karabin szturmowy, ale to bardziej potoczne pojęcie), z karabinami maszynowymi nie mają co do klasy broni nic wspólnego, fakt że to mieszasz (albo próbujesz udawać że ja mieszam) nie pozostawia nikomu innego wniosku
  • Odpowiedz
@Wap30: mirek wiedza obecnych Polaków jest warta tyle co możliwości fabryki broni łucznik w rywalizacji z izraelskim koncernem Rafael, jakoś w Izraelu i Szwajcarii kobiety w wojsku służą, co do mojej psychomotoryki, to potrafię strzelać w chodzie :) , co do możliwości psycho fizycznych kobiet to można łatwo to sprawdzić, 25 kg w plecak 25 km, najlepiej po górach. Widzisz mirek ja za wyniki w sporcie miałem miejsce na AWF, a
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: akurat były mąż mojej nauczycielki z matematyki był lekarzem, rozwiodła się z nim bo pieprzył pielęgniarkę, potem był z na w związku, dlatego mój kumpel nie chciał żeby jego żona pracowała w szpitalu, bo mówił że lekarze #!$%@?ą się na służbie dyżurnej po kiblach i zapleczach. Coś tam może wiedzieć ma sporo lekarzy w rodzinie, ja też, i w tej kwestii się zgadzamy XD
  • Odpowiedz
@Wap30: amunicję pośrednią do amunicji karabinowej, ty używasz spolszczonej nomenklatury z języka amerykańskiego , w Polsce pistolet maszynowy, to broń na amunicję pistoletową, karabinek to broń na amunicję pośrednią karabin to broń na amunicję karabinową, a powyżej kalibru bodajże 20,7 mamy już do czynienia z armatą Co do możliwości psycho fizycznych-motorycznych to zależą one od genetyki, od stężenia hormonów między innymi testosteronu etc.
sololivingyolo - @Wap30: amunicję pośrednią do amunicji karabinowej, ty używasz spols...

źródło: Screenshot_2023-02-08-22-32-49-500_com.android.chrome

Pobierz
  • Odpowiedz