Wpis z mikrobloga

Mirki, czy to normalne i dopuszczalne aby przy pozamykanych wywietrznikach okiennych i włączonym okapie w kuchni powietrze z zewnątrz było zaciągane w postaci wyczuwanego podmuchu z przełącznika elektrycznego sterującego roletami zewnętrznymi? zastanawiam się, mam z tego tytułu prawo do reklamacji, gdy kierownik budowy przyszedł obejrzeć usterkę, stwierdził że do prawidłowego funkcjonowania wentylacji wietrzniki na oknach powinny być ciągle otwarte, a gdy są zamknięte to powietrze na siłę szuka nieszczelności i musi się jakąś drogą dostać do mieszkania i to rzekomo normalne. (Ciekawe czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach przy minusowych temperaturach otwiera te wywietrzniki xD) W każdym razie, czy taka sytuacja jest normalna i nie ma podstaw do reklamacji? czy jednak jest takie coś niedopuszczalne? Przy wyłączonym okapie przykładając rękę czuć napływające zimne powietrze, a po uruchomieniu czuć wyraźnie podmuch. Na załączonym obrazku widać jak płomień ugina się od podmuchu. #dom #patodeweloperka #mieszkanie #remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowa #deweloperka
gooway - Mirki, czy to normalne i dopuszczalne aby przy pozamykanych wywietrznikach o...

źródło: temp_file.png6051858807479489395

Pobierz
  • 7
@gooway
Oczywiście że to jest normalne. Chcesz mieć hermetyczny dom? Nie da się tak. A ciągnie ci z przycisków bo pewnie kable są puszczone w peszlach i zasysa przez nie powietrze. A wentylację musisz mieć cały casz. Ja mam wentylację okienne i są cały rok otwarte. Inaczej woda ścieka po oknach.
@gooway: nie powinno, ale w wielu nowych budynkach #!$%@? rowno wlacznikami i gniazdkami. A jak zglosisz to zakleja Ci dookola gniazdka. Nie wiem w czym lezy problem ale to na pewno spora wada i bardzo powszechna.
@gooway: norma, jak wkurza to akrylem tanim zapodaj głęboko do peszla albo pianka montażowa jeden psik i juz.
Jak nie chcesz mieć tego problemu to zrób wywietrzniki aktywne z rekuperacją non stop włączone to nie będzie problemu, bo zwykłe wywietrzniki to niemal jak niedomknięte okno, aczkolwiek takie nad oknem trochę mają sensu bo i tak ciepłe powietrze by sie tam ochładzało i spadało zimne przy oknie a jak trochę wpadnie to