Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenie #ubezpieczenienazycie #alianz

Wytlumaczcie jak dla laika pls
1. Od jakiego czasu działa ubezpieczenie na życie, powiedzmy dzisiaj się ubezpiecze i za miesiąc coś mi się stanie to już obejmuje??

2. Czy ubezpieczenie się zmienia w trakcie ?
Np dzisiaj jestem zdrowy i nic nie mam stwierdzone
a za 2 lata mam nadciśnienie i depresje, czy wtedy stawka lub warunki się zmieniają?

3. Jaki jest najlepszy sposób na wybór najkorzystniejszego unezpieczenia? Iść z umowani do prawnika?
Jest jakieś forum ubezpieczen z realnymi opiniami?

4. Czy wysyłali was do lekarza jeśli nie byłiście wstanie odpowiedzieć na wszystkie pytania w ankiecie medycznej??
  • 2
1. Od jakiego czasu działa ubezpieczenie na życie, powiedzmy dzisiaj się ubezpiecze i za miesiąc coś mi się stanie to już obejmuje??


@grand_khavatari: to zależy od umowy. Na niektóre zdarzenia jest okres karencji, a na inne nie.

2. Czy ubezpieczenie się zmienia w trakcie ?

Np dzisiaj jestem zdrowy i nic nie mam stwierdzone

a za 2 lata mam nadciśnienie i depresje, czy wtedy stawka lub warunki się zmieniają?


@grand_khavatari:
@grand_khavatari: tak, jak @OrzechowyDzem napisał to wszystko zależy od rodzaju umowy. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie terminowe, w Allianz nazywa się "Plan Pełnej Ochrony".
Zapoznaj się z poniższym dokumentem i w razie jakbyś miał jakieś pytania to pisz
https://www.allianz.pl/content/dam/onemarketing/cee/azpl/dokumenty/zycie-indywidualne/plan-pe%C5%82nej-ochrony/Dokument_zawierajacy_informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym_Plan_pelnej_ochrony.pdf