Wpis z mikrobloga

Co tam knujecie kacapuchy?

Z okazji rocznicy Stalingradu chciałbym przypomnieć dzięki komu mieliście jakiekolwiek szanse z Niemcami:

USA wysłały ruskim m.in.
400 000 samochodów
12 000 pojazdów opancerzonych i czołgów
12 000 samolotów
5 mln ton żywności

Brytyjczycy wysłali ruskim:
5000 czołgów
7000 samolotów
27 okrętów

Dla rozwiania wątpliwości w temacie tego czym są powyższe liczby - Niemcy w czasie ataku na ruskich dysponowali 4000 czołgów i 3000 samolotów :D Ale to RUSKA POTĘGA pokonała nazistów :D

Teraz mamy nowy lend lease na linii Korea-Rosja :D

#wojna #ukraina #rosja
  • 40
Większość ludzi zapomina o najważniejszym, program LL jest imponujący pod względem ilości uzbrojenia ale kompletnie kładzie na łopatki pod względem produktów niebojowych, praktycznie cała benzyna lotnicza była made in USA, buty, mundury, lokomotowy, konserwy, samochody, sprzęt przemysłowy, te masowo klepane t-34 to zasługa amerykańskich obrabiarek których w ZSRR próżno było szukać, tak naprawdę to absolutna zasługa amerykanów, że Rosjanie mogli zająć się klepaniem czołgów i dział a wiele gałęzi przemysłu niezbędnego do
@Grzesiok: bawi mnie to jak wykopki nie mogą pojąć, że ktoś może po prostu nie chcieć by polka oddawała ostatni grosz na kogoś kogo i tak wspierają amerykanie którzy mają realny wpływ
dla mnie oba te zwierzęce narody powinny się nawzajem wybić i za ukrami i kacapami nie jestem ale jak już pisałem wykopek tego nie jest w stanie pojąć
@MarkusGaius: XD Bawi mnie jeszcze zabawa polaczków w mocarstwowość jakby to czy polak się poświęci (my mamy jakiś fetysz poświęcania XD) miało realny wpływ na wynik wojny
Gdy tak naprawdę wszystko zależy od USA
Gówno znaczymy i będziemy gówno znaczyć
Dodajmy, też że 84% tego sprzętu doszło do ZSRR od 1943 czyli już po bitwie Stalingradzkiej (przełomowym momencie wojny). Ponad połowa tego sprzętu przyszła w latach 1944-1945. Paradoksalnie to ten sprzęt głównie przyspieszył Sowiecką kontrofensywnę i mogło to zmniejszyć szansę Polski na bycie odbitym przez Aliantów a nie ZSRR.


@mackbig: Znaczące dostawy były od połowy 42 roku, ale jak już sam napisałeś, to przyśpieszyło kontrofensywę, a nie sprawiło, że pokonano Niemcy.