Wpis z mikrobloga

Dziś spotkała mnie ciekawa sytuacja, zasnąłem gdzieś między 2 a 3 i obudziłem się o 6, pomyślałem sobie, a spróbuję techniki z paraliżem sennym , więc zgodnie z instrukcją położyłem się na plecach rozłożyłem kończyny niczym rozgwiazda i czekałem, przyszło swędzenie - pomyślałem że przeczekam, potem coraz bardziej czułem jak moje działo drętwieje a mój umysł odpływa, próbowałem liczyć w dół co 3, ale mi się poplątało więc skupiłem się na muzyce i dźwiękach ze Spotify, jednak po chwili się przestraszyłem tym jak paraliż może wyglądać i skończyłem, muszę następnym razem wytrzymać dłużej i poćwiczyć koncentrację, ogólnie teraz będę starał się nie używać WBTB + WILD bo muszę sobie podreperować sen, ale mam plan by zwiększyć ilość dziennych praktyk (ADA, technika kombinowana, więcej RTków) a potem znów bawić się w WBTB + WILD

#swiadomysen #swiadomesny #sen #sny #luciddream #luciddreaming #ld #oneironautyka
  • 2
@billuscher
Jak chcesz podreperować sen to chyba najbardziej fundamentalna zasada to kłaść się spać codziennie o tej samej porze. Np. ja idę spać codziennie o 23:00 i wyćwiczyłem się w tym do tego stopnia że zupełnie nie muszę się do tego zmuszać, jest to tak naturalne że przychodzi bez wysiłku. To stało się nawykiem. Polecam ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dreampilot: Obecnie stosuje farmaceutyki one pomagają "kopnąć w zmęczenie" ale też z drugiej strony mogą uzależniać czy powodować uboki, higiena snu to taka podstawa ale jak się spało w dzień ciężko potem w nocy i pętla się zaciska, można jakiś alarm w dzień dac co chwilę by nie zasnąć a potem normalnie w nocy zasnąć