Wpis z mikrobloga

#tsla +7 szt dokupione na #ikze (4 szt po $172 + 3 szt po $173). Dopóki cena jest w dużym dołku, uważam, że lepiej na #ikze niż normalnie. Zakładam, że akcje kupowane teraz wygenerują większy zysk niż te kupowane powiedzmy na koniec roku, więc IKZE ostatecznie powinno pomóc zapłacić mniejszy podatek.

Oprócz tego, po tym jak 5 dni temu sprzedałem jedną z dwóch posiadanych przez siebie opcji, postanowiłem na sprzedać swoją drugą call #opcje TSLA Jan 2025 300.000 call, z wynikiem +129.07% w 19 dni.

Generalnie nawet przelałem ostatnio kolejny 5k PLN do IBKR, by dzisiaj dokupić kolejną opcję... ale jak sobie popatrzyłem na obecne ceny opcji i potencjalne zyski w pozytywnym zakładanym przeze mnie scenariuszu (powrót do ATH w ciągu 1-2 lat)... to stwierdziłem, że nagroda nie będzie aż taka duża by zrównoważyć ryzyko. Więc na jakiś czas zawieszam moją akcję z opcjami.

Całość można odbierać w taki sposób, że bardzo wierze w dobrę wyniki Tesli w perspektywie wielu wielu lat, natomiast nie mam pojęcia co się stanie z ceną akcji w krótkim terminie... i szczerze mówiąc obawiam się, czynników makroekonomicznych. Dzisiaj FED ogłosi decyzję na temat podnoszenia stóp procentowych. Wszyscy spodziewają się podwyżki o 25pp, więc w moim rozumieniu to jest już w cenie. Natomiast gdyby jakimś cudem była wyższa podwyżka, bądź komentarze Powella były niekorzystne, to giełda a zwłaszcze spółki tech & growth mogą mocno oberwać. A wówczas odrobienie strat na tej opcji.

Pomimo bardzo dużej straty na opcjach na początku, ostatecznie tę serię udało się zamknąć z zyskiem 24.49% (1506 USD), co uważam za całkiem niezły wynik jak na debiut.

Pieniędzy od brokera na razie nie wypłacam, więc jakieś 6k USD będzie na razie sobie czekać tam na okazję. Swoją drogą... szkoda, że nie dobiło do 10 000 USD, bo bym sobie wypróbował w praktyce działanie oprocentowania gotówki leżącej na koncie... niestety 3.83% jest dopiero od kwoty 10k USD, a do tej kwoty 0%.

Podsumowanie zbieramnatesle będzie innym razem. Generalnie ostatnie kilka dni czuje się fatalnie, więc... wracam do łóźka.

#gielda #tsla #opcje #opcyjki #januszeinwestowania #fed
anonimowy_programista - #tsla +7 szt dokupione na #ikze (4 szt po $172 + 3 szt po $17...

źródło: Screenshot from 2023-02-01 16-04-59

Pobierz