Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się, dlaczego w dietetyce są badania "na wszystko", czyli większość badań jest totalnie sprzeczna?
Ano chyba dlatego, że większosc to pseudo badania, za krótkie, za małe grupy osób, za mało czynników uwzględnionych, być może na jakies zlecania, by dopasować wyniki pod tezę.
Wiecie, ze czasem co tydzień pojawia się 1000 nowych "badań"? XDDDDDDDDDDDDD
Pamiętajcie, że jak jakiś dietetyk wam mówi, że SĄ BADANIA .... to ABSOLUTNIE NIC NIE ZNACZY.
By cos uznać, za w miarę prawdziwy pogląd, musi to potwierdzać chyba z min 100 badań z róznych krajów i ośrodków lub potwierdzać to kilka metaanaliz
https://toolbox.eupati.eu/wp-content/uploads/sites/4/2020/07/Levels-of-evidence-v2_PL.png

#dieta #odchudzanie #nauka #keto #ciekawostki
text - Zastanawialiście się, dlaczego w dietetyce są badania "na wszystko", czyli wię...
  • 4
@text: Ja jak widzę, że ktoś w losowej dyskusji powołuje się na badania, to wiem, że prawie zawsze gadam z debilem, co go nie czytał i sądzi, że to prawda objawiona. Już widzę, jak ktoś rozpracowuje całe badanie, żeby wygrać kłótnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ktoś nie czytał, ty klikasz i widzisz: grupa badawcza 50 osób (może i z tej samej grupy społecznej), metodologia z #!$%@?
Pobierz Kamero - @text: Ja jak widzę, że ktoś w losowej dyskusji powołuje się na badania, to ...
źródło: 1629054961319
Ja jak widzę, że ktoś w losowej dyskusji powołuje się na badania, to wiem, że prawie zawsze gadam z debilem, co go nie czytał i sądzi, że to prawda objawiona.

@Kamero:
Wiesz co, to że ktoś już powołuje się na badania nawet #!$%@?, to i tak sukces w necie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Po prostu trzeba uświadamiać, że wartośc mają tylko metaanalizy, lub porządne badania renomowanych