Wpis z mikrobloga

Nieoficjalnie Chelsea pobiła rekord transferowy Premier League i za ponad 120 mln € rozłożone na raty ściąga Enzo Fernándeza do klubu. Piłkarz obecnie przechodzi testy medyczne i sztab prawników czeka na zielone światło by przesłać skompletowane wcześniej dokumenty do FA. Enzo złoży podpis pod 8,5 letnim kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2031 roku. W najbliższych godzinach piłkarz wyleci prywatnym odrzutowcem do Londynu. Negocjacje tak jak w przypadku transferu Mudryka prowadził Behdad Eghbali(współzałożyciel funduszu - Clearlake Capital, które w lecie udzieliło £800 mln kredytu klubowi) - jeden ze współwłaścicieli klubu Chelsea F.C. W związku z tym, że UEFA po wyczynach Chelsea od lata zmienia zasady rozliczenia transferów do FFP określając limit rozłożenia kwoty na 5 lat kontraktu klubowi bardzo zależało do zamknięciu całej operacji teraz.

źródła: Ornstein, Romano i dziennikarze powiązani z Chelsea
#chelsea #pilkanozna #premierleague
Pustulka - Nieoficjalnie Chelsea pobiła rekord transferowy Premier League i za ponad ...

źródło: fxdhx94sthfa1

Pobierz
  • 7
@Pustulka: Płatność rozbita na 6 rat, pierwszato okolo 40mln euro. Całkiem sensownie wyszło i amortyzacja na długość kontraktu znakomita.
Ale jednocześnie Chelsea 3 razy wysłała złe dokumenty do PSG i deal z Ziyechem upada. A chlopak juz tam w parzu siedzial xD