Wpis z mikrobloga

Auto wystawione na sprzedaż, gość umówiony na popołudnie na oglądanie.
Wsiadam dzisiaj rano do auta i sprężyna z przodu pęknięta xD
Wczoraj popołudniu zrobiłem jakieś 20km, wróciłem do domu, wszystko było git. Wzięło i samo pękło przez noc pod domem.
Żeby było śmieszniej to 2 lata temu wszystkie cztery sprężyny były wymienione.
Francuskie auta, ehh

#motoryzacja #samochody #renault
  • 10
@WybuchowyCzajnik: Co poradzisz, auta grymaśne są. Chcesz, żeby zaprezentował się jak najlepiej - to sprężyna strzeli albo zeszcza się olejem. Chcesz pokazać mechanikowi jak coś szwankuje - to nagle magicznie wszystko działa normalnie ;]
nie wiem czy dobre, sprężyste. Podobno tylko od eibacha były wtedy dostępne i raczej nie były tanie, ale nie ja montowałem tylko mechanik


@WybuchowyCzajnik: no to masz odpowiedź dlaczego.
Do Renault kupujesz oryginalne amortyzatory bo są tanie. W niektórych modelach trzeba dobrać po kolorach znaczników które znajdują się na oryginalnych sprężynach bo po VIN się nie da.
@ksiak: cóż, teoretycznie eibach to górna półka jeśli chodzi o zestawy do zawieszenia, w poprzednim aucie miałem prokit i było bez zarzutu. Jak widać są niestety wyjątki, chociaż o ile dobrze pamiętam to oryginał był wtedy jakoś absurdalnie drogi, wychodził ponad 2 razy więcej.
cóż, teoretycznie eibach to górna półka jeśli chodzi o zestawy do zawieszenia, w poprzednim aucie miałem prokit i było bez zarzutu. Jak widać są niestety wyjątki, chociaż o ile dobrze pamiętam to oryginał był wtedy jakoś absurdalnie drogi, wychodził ponad 2 razy więcej.


@WybuchowyCzajnik: pytanie gdzie tego oryginału szukałeś.