Wpis z mikrobloga

Beka z was wykopki xD
Hurr durr odcinek nic nie wniósł i nudny a w ogóle to pokazali geja i wykopek poczuł się niekomfortowo bo mu stanął.
Zaletą serialu jest właśnie to, że może rozwinąć postacie z gry i nadać wątkom pobocznym głębi, nawet kosztem niewielkich zmian fabuły (No bo sorry, bill to był w grze potrzebny tylko żeby dać akumulator i potem już nawet o nim nie wspominano). Gdyby miało być dokładnie jak w grze to byśmy mieli kopię 2 odcinka gdzie się przekradają obok klikaczy przez pół odcinka i garść dialogów, historia którą pokazali w serialu była o wiele ciekawsza. A jak ktoś potrzebuje ciągłej akcji bo inaczej nudne to niech sobie wraca do oglądania famemma czy tam innej patogali.
Jakbym chciał 1:1 fabuły z gry to bym sobie odpalił remake.

PS. Bill w grze tez był gejem wykopki drogie i Frank był jego partnerem

#thelastofus
  • 54
  • Odpowiedz
  • 2
Bo tak to na razie jest to gość tak jak napisałem wyżej robi pif paf i nie chce o niczym gadać

@Alcadent: w grze było dokładnie tak samo, otwierał się bardziej dopiero pod koniec i wtedy dopiero pewnie będą flashbacki itp.
Na razie nie ufa Ellie, obwinia ją za śmierć Tess i cała ta robota mu w ogóle nie pasuje, najchętniej wróciłby do QZ i miał wszystko gdzieś, więc trudno żeby
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: oczywiście, ze tak, w przeciwnym razie Ty wpłacisz mam nadzieje. Wiesz, zazwyczaj jak jest motyw zamkniętej postaci to pokazują to widzowi - te sceny dlaczego się zamknął/jak sobie radził po śmierci córki. I wtedy widz wie, Ellie nie wie. To jest całkowicie ok. Inaczej to jedyne co Ci zostaje to główna postać, co ma swoje humorki/podejmuje określone decyzje i nie wiesz o wuj chodzi.
  • Odpowiedz
@Songbird: jej nie musi. Widzowi powinni to pokazać. Tak jak odpisałem do kogoś wyżej przed chwila. Inaczej jedyne co zostaje z tego serialu to fajne zombie, pif paf i wrzucenie wątku homo ku zadowoleniu publiki po lewej stronie (mam nadzieje, ze tu się mylę)
  • Odpowiedz
  • 1
@iErdo: no jak to był "gówno warty odcinek" to faktycznie nie mamy o czym gadać xD
Zostało jeszcze 6 odcinków, spokojnie napatrzysz się jeszcze na Joela i na główny wątek plus DLC Left Behind.
  • Odpowiedz
  • 1
Widzowi powinni to pokazać. Tak jak odpisałem do kogoś wyżej przed chwila. Inaczej jedyne co zostaje z tego serialu to fajne zombie, pif paf

@Alcadent: No i widzowi pokażą, w swoim czasie. Postać Joela poznawało się z czasem, jaki jest sens wywalenia wszystkiego od razu na starcie - zerowa szansa na rozwój postaci w kolejnych odcinkach. A akcji aż tak dużo się nie spodziewam, w grze była co chwilę ze względu
  • Odpowiedz
@Songbird: nie wszystkiego tylko po trochu. Nie widzisz kontrastu? 2 odcinki głównej postaci - mało o niej. 1 odcinek o postaci co dała akumulator - pokazanie całego zycia.
Bałem się użyć tego argumentu o homo, bo domyslalem sie, ze jak pies się na niego rzucisz xDDD, bo już +|- sie domyśliłem z kim mam do czynienia. Tak, oczywiscie, nie będę oglądać bo 2 mężczyzn fuu i mówisz, ze baba tez homo?
  • Odpowiedz
  • 0
@Alcadent: domu z papieru nie oglądałem, próbowałem, ale mnie nie porwał xD
Mój argument wciąż się utrzymuje - postać Joela będzie rozwinięta z czasem. Pozostaje czekać na kolejne odcinki. Jedynka była grą na 9h ze wszystkimi typowo growymi wstawkami jak areny z przeciwnikami itp. Serial ma mieć 9 odcinków więc miejsca na wątki poboczne jest całkiem sporo i bardzo dobrze.

jest trend wrzucania na sile wątków homo

no i dzięki temu
  • Odpowiedz
@Songbird: no dobra, zobaczymy po 9 odcinkach czyja prognoza jest trafna.
A jeśli przytaczasz już mój argument i odpowiadasz to odpowiadaj na cały. Napisałem, ze wrzucanie na sile GDZIE NIE DAJA WARTOŚCI DODANEJ. Bardzo fajnie, ze są wrzucane postacie homo do seriali, bo wtedy ludzie zobaczą ze to normalni ludzie (o zgrozo). Ale jeśli to jest wrzucane na sile (dom z papieru, szkoda że nie widziałeś, bo tak najłatwiej zobrazować) to
  • Odpowiedz
@Songbird: boze xD to ty jestes typowym wykopkiem, bo jak mi sie nie podoba, to mam ogladac fammemma i jestem kryptogejem

pieprz się wykopku

odcinek byl oderwany od rzeczywistosci swiata calego, ten domek obok masowej mogily nie mial racji bytu po prostu, ze istnial 20lat

ale tak, wszyscy na jestesmy homofobami bo cos mi nie lezy xD

w grze byla duzo lepsza historia, nawet jak chodzilo tylko o #!$%@? akumulator, chociazby
  • Odpowiedz
  • 1
odcinek byl oderwany od rzeczywistosci swiata calego, ten domek obok masowej mogily nie mial racji bytu po prostu, ze istnial 20lat


@elo_: przecież to jest tłumaczone zarówno w serialu jak i w grze, świat TLoU jest w ogromnej mierze pusty, ludzi to tam została garstka i większość siedzi w enklawach gdzie tylko wybrani mogą opuszczać teren ze względu na kontrolę zarażeń. W dwójce Jackson mogą opuszczać tylko sprawdzeni, za nieautoryzowane wyjście
  • Odpowiedz
@Songbird: gdzie rozwinięcie postaci z poprzednich odcinków? Tess, Marlene czy Robert? Tam gdzie mają widza, w dupie.
Takie wielkie rozwijanie wątków, że musieli przyspieszyć żeby już w 3 odcinku pokazać co potrafią. Taki obraz wasz lewaki.
  • Odpowiedz
  • 1
gdzie rozwinięcie postaci z poprzednich odcinków? Tess, Marlene czy Robert?

@ptrxv: przecież Tess była w tym odcinku, co pokazało, że byli z Joelem przynajmniej 13 lat. No ale to trzeba oglądać a nie pomijać całe fragmenty i potem jęczeć.
  • Odpowiedz
@Songbird: powiedz mi co wniósł do fabuły filmu, ile postaci wniósł, ile wątków, jak rozbudował wątki poza zdobyciem akumulatora i zapasów XD Znawca filmów postapo się odezwał
  • Odpowiedz
@Songbird: ja bede pisał dalej, i mozesz usuwać, bo reszta wykopowiczów zobaczy z kim mają wątpliwą "przyjemniść" wymieniać uwagi xD ja nie pisze nic obraźliwego, to pokazuje jak juz ci psycha siada, ale sam bicz na siebie zacząłeś krecić od pierwszefo zdania twojej "opinii" gdzie atakujesz od startu innych i wyzywasz od kryptogejów
  • Odpowiedz
@Songbird: taki ślad usuniętych komentarzy to red flag dla innych i szybka recepta na czarną, wiec mogę poświęcić troche czasu zeby inni wiedzieli kim ty jesteś
  • Odpowiedz