Wpis z mikrobloga

Beka z was wykopki xD
Hurr durr odcinek nic nie wniósł i nudny a w ogóle to pokazali geja i wykopek poczuł się niekomfortowo bo mu stanął.
Zaletą serialu jest właśnie to, że może rozwinąć postacie z gry i nadać wątkom pobocznym głębi, nawet kosztem niewielkich zmian fabuły (No bo sorry, bill to był w grze potrzebny tylko żeby dać akumulator i potem już nawet o nim nie wspominano). Gdyby miało być dokładnie jak w grze to byśmy mieli kopię 2 odcinka gdzie się przekradają obok klikaczy przez pół odcinka i garść dialogów, historia którą pokazali w serialu była o wiele ciekawsza. A jak ktoś potrzebuje ciągłej akcji bo inaczej nudne to niech sobie wraca do oglądania famemma czy tam innej patogali.
Jakbym chciał 1:1 fabuły z gry to bym sobie odpalił remake.

PS. Bill w grze tez był gejem wykopki drogie i Frank był jego partnerem

#thelastofus
  • 54
@Alcadent:

beka z Ciebie typie xD, gdyby rozwinęli postać Joela (nawet jeśli byłby o jezu gejem) to spoko, bo to jest postać główna i to MA SENS. Sam sobie nawet odpowiedziałeś „to gość który dał tylko akumulator”, wiec po co go rozwijać xD, mogli jeszcze rozwinąć postać sprzątaczki, bo to tez hurrr durr bardzo ważne dla historii xD


Wyjaśnił ci dlaczego - bo wtedy miałbyś odcinek, gdzie Joel znowu chodzi i
@Alcadent: po to go rozwijać żeby pokazać historie postaci pobocznych w ciekawy sposób, co w grze ze względu na gameplay jest niemożliwe. Serial właśnie może sobie tak skakać pomiędzy watkami i je budować, gra nie.
Jakby zrobili kopię gry to byśmy mieli w każdym odcinku szukanie platformy dla Ellie bo nie umie pływać, ustawianie drabiny i nudne skradanie. A jak komuś się nie podoba to niech sobie odpali grę i nie
@AntyKuc: CHODZI I SIĘ SKRADA XD. A kto mówi, ze o tym miał być odcinek? Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo kiepsko Ci idzie. Tym razem Ci pomogę, ale kolejnym razem sam już musisz dać radę, okey? Napisałem wyżej, ze historie poboczne się rozwija postaci, które wnoszą COŚ do historii.
@Songbird @kochamschabowe: no mi już tu nie chodzi o zgodność gry, bo to mam gdzieś. Uważam, ze serial i gra nie musza się pokrywać, a nawet nie powinny. Wystarczyło rozwinąć postać Joela i tyle, bo tak jak piszesz wyżej - na koniec nie będzie nic wiadomo o Joelu, ale za to historie typa, co nic nie wniósł do serialu będzie rozszerzona xD.
Napisałem wyżej, ze historie poboczne się rozwija postaci, które wnoszą COŚ do historii.

@Alcadent: pierwszy raz w życiu serial oglądasz? Historie poboczne są też używane do rozbudowy lore i pokazania świata, w którym dzieje się akcja w inny sposób. W tym przypadku mieliśmy historię 2 ludzi i uniwersalną opowieść, gdzie pomimo upadku cywilizacji i wszechobecnego cierpienia możliwa jest miłość i szczęście. A na Joela spokojnie przyjdzie czas, jeszcze wiele odcinków zostało.
@Songbird: ale te już swoje żałosne założenia to sobie daruj, ze ja CHCE AKCJI MUSI BYĆ AKCJA. Każdy ma inny poziom odbioru, Ciebie widocznie zadowoli jakakolwiek scena wrzucona do serialu, mnie z kolei zadowoliłaby scena jeśli ta postać grała większa role, bo wtedy tez takie sceny więcej znaczą, bo potem to tez rzutuje na odbior postaci, która wciąż występuje. Jeśli tego nie rozumiesz to bardzo Ci zazdroszczę, bo dzięki temu większość
@Songbird: Najgorzej, nie dość że nie pokazali gejów jako obrzydliwych ciotowatych lamusów w rurkach, to jeszcze w zasadzie da się ich lubić a ich związek niczym nie różni się od jakiegokolwiek innego związku dwójki dorosłych ludzi, jeszcze zaraz mi powiesz że geje to normalni ludzie którzy lubią razem spędzać czas, jedzą dobre jedzonko, grają sobie na pianinku i w ogóle są jacyś tacy... ludzcy...
@Alcadent: No właśnie to nie była 'jakakolwiek' scena tylko ciekawe ukazanie historii postaci, którą pamiętamy z gry, fajnie budująca świat przedstawiony. Polecam podcast wypuszczany równolegle z serialem gdzie tłumaczą dlaczego pokazali to właśnie tak, a nie inaczej bo tam też była dyskusja dlaczego wprowadzono takie zmiany względem gry.

@Kozajsza Dobrze, że The Wire nie wyszło teraz, to dopiero byłoby zesranko. Omar - nie dość, że czarny to jeszcze gej. Na szczęście
@Songbird: padnę zaraz xD. Przed chwila narzekałes, ze wykopki chciały żeby było jak w grze, a teraz sam piszesz, ze rozwinęli postać, która pamięta się z gry. Rozumiem, ze cherry pickujesz, ale trochę konsekwentnosci. A odpowiadając na ten argument to właśnie dla osoby, która nie grała w ta gre rozwój tej postaci jest bez znaczenia.
Przed chwila narzekałes, ze wykopki chciały żeby było jak w grze, a teraz sam piszesz, ze rozwinęli postać, która pamięta się z gry. Rozumiem, ze cherry pickujesz, ale trochę konsekwentnosci.

@Alcadent: to była odpowiedź na twój ból dupska, że hurr durr poboczna postać, po co pokazywali, może jeszcze bandytów niech pokażą, pozdrawiam cieplutko

najpierw się rozwija historie postaci pobocznych, a potem głównej

Faktycznie, nic nie pokazali historii Joela przez pierwsze 2
@Songbird: poprzez historie rozumiesz, ze pokazali ze miał pistolet i robił pif paf i ze jeździł samochodem? Sam motyw, ze stracił córkę i jak sobie poradził aż prosi się o odcinek i pokazanie jego postaci. Bo tak to na razie jest to gość tak jak napisałem wyżej robi pif paf i nie chce o niczym gadać - co byłoby ok jeśli rozwineliby ten wątek (dlaczego tak jest).
@Songbird: budowanie świata? Tak samo TWD rozwijał świat gówno wartymi odcinkami, idź sprawdź po opiniach odcinków i spadku oglądalności jak im to wyszło
Bo tak to na razie jest to gość tak jak napisałem wyżej robi pif paf i nie chce o niczym gadać

@Alcadent: w grze było dokładnie tak samo, otwierał się bardziej dopiero pod koniec i wtedy dopiero pewnie będą flashbacki itp.
Na razie nie ufa Ellie, obwinia ją za śmierć Tess i cała ta robota mu w ogóle nie pasuje, najchętniej wróciłby do QZ i miał wszystko gdzieś, więc trudno żeby
@kochamschabowe: oczywiście, ze tak, w przeciwnym razie Ty wpłacisz mam nadzieje. Wiesz, zazwyczaj jak jest motyw zamkniętej postaci to pokazują to widzowi - te sceny dlaczego się zamknął/jak sobie radził po śmierci córki. I wtedy widz wie, Ellie nie wie. To jest całkowicie ok. Inaczej to jedyne co Ci zostaje to główna postać, co ma swoje humorki/podejmuje określone decyzje i nie wiesz o wuj chodzi.
@Songbird: jej nie musi. Widzowi powinni to pokazać. Tak jak odpisałem do kogoś wyżej przed chwila. Inaczej jedyne co zostaje z tego serialu to fajne zombie, pif paf i wrzucenie wątku homo ku zadowoleniu publiki po lewej stronie (mam nadzieje, ze tu się mylę)
@iErdo: no jak to był "gówno warty odcinek" to faktycznie nie mamy o czym gadać xD
Zostało jeszcze 6 odcinków, spokojnie napatrzysz się jeszcze na Joela i na główny wątek plus DLC Left Behind.
Widzowi powinni to pokazać. Tak jak odpisałem do kogoś wyżej przed chwila. Inaczej jedyne co zostaje z tego serialu to fajne zombie, pif paf

@Alcadent: No i widzowi pokażą, w swoim czasie. Postać Joela poznawało się z czasem, jaki jest sens wywalenia wszystkiego od razu na starcie - zerowa szansa na rozwój postaci w kolejnych odcinkach. A akcji aż tak dużo się nie spodziewam, w grze była co chwilę ze względu
@Songbird: nie wszystkiego tylko po trochu. Nie widzisz kontrastu? 2 odcinki głównej postaci - mało o niej. 1 odcinek o postaci co dała akumulator - pokazanie całego zycia.
Bałem się użyć tego argumentu o homo, bo domyslalem sie, ze jak pies się na niego rzucisz xDDD, bo już +|- sie domyśliłem z kim mam do czynienia. Tak, oczywiscie, nie będę oglądać bo 2 mężczyzn fuu i mówisz, ze baba tez homo?
@Alcadent: domu z papieru nie oglądałem, próbowałem, ale mnie nie porwał xD
Mój argument wciąż się utrzymuje - postać Joela będzie rozwinięta z czasem. Pozostaje czekać na kolejne odcinki. Jedynka była grą na 9h ze wszystkimi typowo growymi wstawkami jak areny z przeciwnikami itp. Serial ma mieć 9 odcinków więc miejsca na wątki poboczne jest całkiem sporo i bardzo dobrze.

jest trend wrzucania na sile wątków homo

no i dzięki temu
@Songbird: no dobra, zobaczymy po 9 odcinkach czyja prognoza jest trafna.
A jeśli przytaczasz już mój argument i odpowiadasz to odpowiadaj na cały. Napisałem, ze wrzucanie na sile GDZIE NIE DAJA WARTOŚCI DODANEJ. Bardzo fajnie, ze są wrzucane postacie homo do seriali, bo wtedy ludzie zobaczą ze to normalni ludzie (o zgrozo). Ale jeśli to jest wrzucane na sile (dom z papieru, szkoda że nie widziałeś, bo tak najłatwiej zobrazować) to
@Songbird: boze xD to ty jestes typowym wykopkiem, bo jak mi sie nie podoba, to mam ogladac fammemma i jestem kryptogejem

pieprz się wykopku

odcinek byl oderwany od rzeczywistosci swiata calego, ten domek obok masowej mogily nie mial racji bytu po prostu, ze istnial 20lat

ale tak, wszyscy na jestesmy homofobami bo cos mi nie lezy xD

w grze byla duzo lepsza historia, nawet jak chodzilo tylko o #!$%@? akumulator, chociazby
odcinek byl oderwany od rzeczywistosci swiata calego, ten domek obok masowej mogily nie mial racji bytu po prostu, ze istnial 20lat


@elo_: przecież to jest tłumaczone zarówno w serialu jak i w grze, świat TLoU jest w ogromnej mierze pusty, ludzi to tam została garstka i większość siedzi w enklawach gdzie tylko wybrani mogą opuszczać teren ze względu na kontrolę zarażeń. W dwójce Jackson mogą opuszczać tylko sprawdzeni, za nieautoryzowane wyjście
@Songbird: gdzie rozwinięcie postaci z poprzednich odcinków? Tess, Marlene czy Robert? Tam gdzie mają widza, w dupie.
Takie wielkie rozwijanie wątków, że musieli przyspieszyć żeby już w 3 odcinku pokazać co potrafią. Taki obraz wasz lewaki.
gdzie rozwinięcie postaci z poprzednich odcinków? Tess, Marlene czy Robert?

@ptrxv: przecież Tess była w tym odcinku, co pokazało, że byli z Joelem przynajmniej 13 lat. No ale to trzeba oglądać a nie pomijać całe fragmenty i potem jęczeć.
@Songbird: powiedz mi co wniósł do fabuły filmu, ile postaci wniósł, ile wątków, jak rozbudował wątki poza zdobyciem akumulatora i zapasów XD Znawca filmów postapo się odezwał
@Songbird: ja bede pisał dalej, i mozesz usuwać, bo reszta wykopowiczów zobaczy z kim mają wątpliwą "przyjemniść" wymieniać uwagi xD ja nie pisze nic obraźliwego, to pokazuje jak juz ci psycha siada, ale sam bicz na siebie zacząłeś krecić od pierwszefo zdania twojej "opinii" gdzie atakujesz od startu innych i wyzywasz od kryptogejów
@elo_: No to dawaj, dostarcz mi rozrywki swoimi wysrywami gdzie na dzień dobry przylazłeś z mordą i upośledzonymi fikołkami że niby „obsrałem” the wire, sam byłeś jak to mówisz „toksyczny” a potem hurr durr nie pisze nic obraźliwego xD
Poza emocjonalnym wysrywem twój komentarz nic nie wnosi wiec usuniecie go to żadna szkoda
@Songbird: z żadną mordą,
a sraczka, to widać tobie na klawiature się wylewa już, bo styl twojego pisania.. bardzo dużo o fekaliach, agresywne nastawienie, pokazuje w jakich obszarach sie poruszasz na codzień

i co, jak ci odpisalem, podobnie, to ja jestem zly? xD

tak, the wire bylo dobre i omar nie psuje historii byciem gejem, nawet pasuje to do niego bo był inny od reszty w "grze"

masz jakis syndrom oblężonej
tak, the wire bylo dobre i omar nie psuje historii

@elo_: no i dokładnie taki był sens mojej wzmianki o The Wire do czego się doczepiłeś bez sensu zupełnie xD

a sraczka, to widać tobie na klawiature się wylewa już, bo styl twojego pisania.. bardzo dużo o fekaliach, agresywne nastawienie, pokazuje w jakich obszarach sie poruszasz na codzień

dostosowuję poziom do poziomu wykopków, poza kilkoma wyjątkami na to szambo tylko pluć
@Songbird: serio syndrom oblężonej twierdzy,

przeczytaj swoj komentarz na samej górze, naskoczyles na starcie na wszystkich ze jak się im nie podoba to albo kryptogeje (fragment o stającej kuśce) albo patusy (odeslanie do famemma)

no teraz nie wykrecaj sie, ze to ty jesteś atakowany, i reszta uzytkownikow to debile, przeczytaj jeszcze raz co piszesz i przemyśl skąd sie biorą negatywne reakcje na twoj wpis

co do the wire, aegumentowales co innego
@ptrxv: Napisałem tylko, że rozwinęło to jej postać w taki sposób, że pokazało że byli z Joelem razem przynajmniej 13 lat co pozwala bardziej zrozumieć jego emocje na początku odcinka i przy czytaniu listu na koniec. Pytałeś gdzie rozwinięcie wątku Tess to odpowiedziałem co było pokazane. A co będzie dalej nie wiem, nie mam szklanej kuli ani dostępu do reszty sezonu.
nic by nie było, bo historia się bardzo klei, a w tlou się klei srednio, o ile w ogole

@elo_ z pewnością nic by nie było, zwłaszcza na wykopie xDDDD

to bylo wepchniecie watku gejowskieho i rozmiekczenie serduszka wykonaniem

wepchnięcie wątku, który już 10 lat temu był w grze?
A sam odcinek nawet z parą heteroseksualną byłby bardzo dobry IMO

albo patusy (odeslanie do famemma)

no sorry, jakieś patogale i patostrimy to
@Songbird: moim zdaniem ty tworzysz gnojownik tutaj

tak wepchnięcie wątku, bo ich historia calkowicie inaczej sie ukladala w grze, i miala sens, byla mroczna i ponura jak caly swiat

juz o tym pisalem w puerwszym komentarzu

ja sobie juz spokoj z toba dam, przegrana sprawa