Wpis z mikrobloga

@lenopalenox: Trochę jedno wynika z drugiego, więc nie widzę żeby Koroluk posiadł tu jakąś wiedzę ponad to co wie Żukowska, zresztą w jaki sposób premiuje to kobiety? System uważam za sprawiedliwy na swój sposób (chociaż #!$%@?), kobiety szybciej przechodzą na emeryturę, płacą średnio niższe składki i przeciętnie dłużej żyją od mężczyzn (przez co dłuzej będą otrzymywać emeryturę nawet gdyby wiek emerytalny został zrównany) więc dostają mniejszą kwotę miesięcznie, mężczyźni za to
@lenopalenox: Okej, czyli rozumiem, że oni wyliczają średnią długość życia dla przeciętnego człowieka (bez względu na płeć), wychodzi nam wiek pomiędzy średnią życia faceta a kobiety, oni na podstawie tej liczby niezależnie od płci wyliczają wypłacaną emeryturę, więc facet dostaje tylko na podstawie tego wskaźnika niższą emeryturę niż powinien (bo zakładają, że będzie żył dłużej niż mówi statystyka) a kobieta odwrotnie, tak?

Jeśli tak jest, to dziękuję za wyprowadzenie mnie z
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/emerytury-i-renty-z-funduszu-ubezpieczen-spolecznych-16832385/art-26

Czyli zakładając średnią długość życia faceta 72 lata a kobiety 80 lat (zaokrąglenie w górę średniej z 2021), facet pobiera emeryturę przez 7 lat a kobieta 20 xD jeśli zrobimy z tego średnią pomijając marginalną zmianę wyniki ze względu na większą ilość kobiet to wyszłoby nam 13,5, czyli facet ma w obliczeniach zakładany prawie 2x dłuższy okres pobierania emerytury niż jest faktyczny xDDDD ja #!$%@?, co za #!$%@? państwo
kobiety szybciej przechodzą na emeryturę, płacą średnio niższe składki


@getresh: placa nizsze składki od niższych wypat za mniej płatne prace w większości. Zapytaj dzistkow jakie mają emerytury i gdzie na to pracowali.

czyli będąc mężczyzną masz high risk / high win


@getresh: świetnie #!$%@? aby mieć więcej i godniej zyc na emeryturze aby jej w ogóle nie dostać świetny interes.

Co z kobietami co po mezu przejmują emeryture?
System emerytalny w Polsce to system, który zwyczajnie redystrybuuje środki mężczyzn do kobiet. Składają się na to następujące czynniki:

1. Późniejszy wiek emerytalny mężczyzn
2. Znacznie krótsze życie mężczyzn
3. Kalkulacja emerytury na podstawie spodziewanej długości życia dla całej populacji bez podziału na płeć
4. Częściowe dziedziczenie składek (co przy krótszym życiu mężczyzn i tendencji do wyboru młodszych partnerek powoduje przepływy w większości w jedną stronę)

Mężczyźni więcej dokładają do systemu niż
@lenopalenox
Nie mogę przeczytać, pani tfu posłanka mnie zablokowała gdy zapytałem czemu wg niej tylko jedna płeć ma iść na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe, za którymi głosowała. Czas chyba głosować na konfederacje, trochę szkoda ze nie ma w tym kraju normalnej partii no ale lepszy rydz niż nic