Wpis z mikrobloga

Hejka mirki, chciałbym podzielić się z wami moimi przemyśleniami, wydaje mi się że są dosyć ciekawe, a być może kogoś to zmotywuje do działania. Btw to był czas kiedy byłem zainteresowany buddyzmem i filozofia ta wg mnie jest bliżej poprawnego odbioru rzeczywistości od innych. Zapraszam do obserwowania tagu #przemysleniapepe

Każdy z nas myśli że jest indywiduum innym od ogółu ludzi. Jeśli każdy uważa się za wyjątkową osobę, trudno jest mówić o ogóle, bo w tym ogóle każda jednostka czuje się inna od reszty. W takim razie "reszta" nie istnieje bo każdy w tej reszcie również uważa się za wyjątkowego. Istnieją miliardy jednostek, które w celu uproszczenia postrzeganego przez siebie świata grupują jednostki. Po przydzieleniu jednostki do konkretnej grupy z góry uważają za prawdopodobne posiadanie przez tą jednostkę określonych cech.

Jednak grupy nie istnieją i są abstrakcją wytworzoną w umyśle. Narodowości i rasy nie istnieją i są pojęciami również stworzonymi w celu uproszczenia rzeczywistości. Nie ma określonej granicy, w której Murzyn staje się Latynosem. Osoby przydzielone przez nas do konkretnych grup mogą mieć rzeczywiście dużo większą szansę na posiadanie cech które z tą grupą utożsamiamy, ale nie muszą ich posiadać i trzeba o tym pamiętać.

#gruparatowaniapoziomu #filozofia #wiara #nauka i trochę #fizyka
  • 1
  • Odpowiedz