Wpis z mikrobloga

Onuce, widzę że teraz płaczecie nad F-16. Przyjmijcie do wiadomości, ze Ukraina dostanie taki sprzęt i w takich ilościach w jakich będzie potrzebne by rozbić armię rosyjską. Otrzyma takie wsparcie finansowe i gospodarcze jakie będzie potrzebne.

Nie ważne ilu mobików wezwą bandyci z kremla, nie ważne ile rakiet zrzucą na Ukrainę, tej wojny rosja nie jest w stanie wygrać bo w porównaniu ze "światem zachodnim" stojącym za Ukrainą jest małym, nic nieznaczącym wypierdkiem który ma jakieś imperialne bóle fantomowe.

Zachód rękami i krwią Ukraińców rozbije rosyjską armię i sprowadzi kacapstan na kolana, a wszystko to by w Europie żyło się bezpiecznie, bez strachu przed dzikimi hordami ze wschodu.

Kacapy i onuce, wyp***dalać do siebie, nie jesteście europejczykami i nie macie czego tu szukać. WON!
#ukraina #rosja #wojna

#ukraina
  • 100
@wodzu_91: wiadomo, że lepiej najpierw stare sowieckie maszyny, ale koniec końców Ukraina będzie musiała otrzymać zachodnie myśliwce, czy to do walki w trakcie konfliktu, czy do odstraszania rosjan po jego zakończeniu. Im wcześniej zacznie się proces szkolenia Ukraińców na NATOwskim sprzęcie tym lepiej.

@Ivan_Sekal tak, a ludność wysiedlimy albo będziemy polonizować biorąc wspaniały przykład z przeszłości od naszych zachodnich i wschodnich sąsiadów...
@wodzu_91: Kurcze, ale właściwie ORP JPII mógłby spokojnie pójść na UA. Jest już na ukończeniu kompletowania wyposażenia bojowego w porcie we Francji, a niedługo już będzie wodowany tam ORP Prymas Tysiąclecia, więc można zaczekać. Te 6 miesięcy nas nie zbawi, a zapewni UA większe bezpieczeństwo żeglugi na Morzu Czarnym. Do tego dochodzi fakt, że UA już prosi o łodzie podwodne, a ORP Popiełuszko stanowiący element zabezpieczenie ORP JPII też już uzbrajany
Zobacz ilu jest użytkowników MiG-29 na świecie.


@wodzu_91: To nie ma znaczenia jeżeli nie ma dostępu do części zamiennych od producenta jak i chęci przekazywania tych samolotów. A kraje które wspierają i mogłyby przekazać samoloty Ukrainie posiadają głównie F16 i F35. Zaproponowanie przekazania kilku F16 przez Polskę przerzuca ciężar pomocy Ukrainie na kraje zachodnie. A Ty byś chciał żeby pomagała tylko Polska, Słowacja, Bułgaria i inne biedne kraje posiadające konstrukcje sowieckie.
@Stabilizator: większości najlepszego sprzętu nie oddamy/przekażemy/sprzedamy bo to wszystko powinno pójść od wielu krajów po trochę, tak jak z Leopardami. Tylko ktoś musi ruszyć temat, naciskać, przekonywać. I to właśnie robimy, na całe szczęście.

@Stabilizator nie wiem czy to ma jakiś związek z przekazywaniem sprzętu Ukrainie i wspieraniem jej w walce z agresorem co leży w naszym interesie narodowym. Niemniej cena jaką płacimy za oddawanie sprzętu i wspieranie ukrainy jest nieporównywalnie
@wodzu_91: MIGi pomalu sie koncza, stad niebawem musza isc F16 i pewnie A10. Jak teraz zapadna decyzje to samoloty poleca za kilka meisiecy, do tego czasu bedziemy slac wlasnie MIGi w formie czesci.
@wodzu_91: Samoloty sowieckie nie mogą być wyposażone w nowoczesne uzbrojenie NATO - JDAM, JASSM, HARM, AMRAAM, ALCM, ASM. Wiem, że są te równe myki i wsadzili za pomocą polskich inżynierów HARMa na SU-25, ale był on pozbawiony wielu możliwości. Samo USA ma po cholerze starych rakiet, których raczej już nie będą używać.