Wpis z mikrobloga

Nie wierzyłem, że można to zrobić, ale naprawdę HBO jeszcze może sknocić tę historię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3 odcinek to już taka trochę jazda bez trzymanki. BARDZO duże odstępstwo od fabuły z gry, nie tylko pod względem samej historii, ale też relacji między bohaterami.

O ile historia Billa i Franka była sama w sobie całkiem spoko, o tyle:

- Sorry. W grze było to wciąż ciekawiej przedstawione.
- Zmiana tej historii, wywrócenie jej prawie o 180*, może negatywnie wpłynąć na odbiór całości
- Skupienie prawego całego odcinku na epizodycznych postaciach, które w czasie rzeczywistym już nawet nie żyją, mocno wybija z rytmu.
- Jeśli twórcy chcą mnie doprowadzić do łez historią z Tess to sorry, ale - to nie działa. Wypadało dać jej więcej czasu antenowego. Nawet należało to zrobić.

Co do historii Billa i Franka to przypomnę jak wyglądała ona w grze:

Bill i Frank nie znosili się ze sobą do tego stopnia, że Frank w pożegnalnym liście do Billa opisuje, że prawdopodobnie niebawem zginie (trafił na chmarę zarażonych i ukrywa się przed nimi w domu), ale jest to wciąż lepsza opcja, niż jeden dzień więcej z nim pod jednym dachem. Bowiem (i w serialu też to pokazali) Bill był zamkniętym w sobie człowiekiem, typem samotnikiem niechętnym wobec innych ludzi. Frank natomiast przeciwnie - otwarty, towarzyski, chętny przygód i nowych doznań. W serialu pokazali ich relację że działali ze sobą na zasadzie yin i yang, ale w grze było totalnie odwrotnie. Nie znosili się wzajemnie, nie dogadywali i w żaden sposób się nie uzupełniali. Frank chciał opuścić Billa, ale najpierw musiał poszukać akumulatora do samochodu. Podczas poszukiwań trafia na zarażonych i sam zostaje zarażony. Wtedy pisze list pożegnalny do Billa i decyduje się powiesić. Bill niedługo potem przypadkowo odnajduje go razem z Joelem i Ellie (też szukają akumulatora). Bill widząc truchło Franka stwierdza, że "tylko idiota założyłby taką koszulę" i w sumie to "#!$%@? z nim". Ale to nie była jednoznacznie oschła reakcja. Widać zarazem, że Bill przejął się tą śmiercią i ze smutkiem w oczach spogląda na ciało Franka. Nie chce zdradzać tych emocji. Możemy tutaj przypuszczać, że panowie się nie znosili i w normalnych czasach już dawno zerwaliby ze sobą kontakt, ale być może w tym świecie nie mieli nikogo innego, z kim mogliby być blisko. Taka miłość jak z greckiej tragedii.

W serialu natomiast zrobili z tego wielką namiętną miłość, która kończy się wspólnym samobójstwem kochanków.

Serio HBO? Ile razy już to widzieliśmy? Romeo i Julia again?

W grze historia Franka i Billa była naprawdę nietuzinkowa i ciekawa, a w serialu jest jakaś taka... oświechtana. Nie mówię, że jest zła, ale rezygnacja z oryginalnej historii na rzecz tej serialowej... nie podoba mi się ani trochę. A można było motyw samobójstwa kochanków wrzucić do jakichś całkiem nowych bohaterów...

Szkoda jest tym większa, że Bill w grze to...


Po 3 odcinku zacząłem się nieco bać dokąd ten serial zmierza. A szkoda, bo pierwszy odcinek i 95% drugiego było na wybitnym poziomie.

#thelastofus
waro - Nie wierzyłem, że można to zrobić, ale naprawdę HBO jeszcze może sknocić tę hi...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 20
@waro
nie kochanków tylko dwóch mężów bo wzięli ślub. W serialu też jest to epizodyczna postać występująca w jednym epizodzie jak wskazuje nazwa. Jeżeli kogoś nienawidzisz to nie piszesz do niego listu przed samą śmiercią.
@waro: jeszcze nigdy, NIGDY, żadna ekranizacja gry nie była dobra, nie odbiła się szerokim echem jako sukces filmowy i niestety jak widać tutaj próżne nadzieje żeby było inaczej. Chyba po prostu gry naprawdę nie są dobrym materiałem na film czy tam serial - może po prostu interaktywna, immersyjna forma doswiadczania świata, bohaterów i historii jest nietransformowalna do pasywnej formy filmowej? Alternatywnie scenarzyści oraz osoby odpowiedzialne za translację gry na obraz filmowy
@waro: trzeci odcinek oglądało mi się zdecydowanie lepiej niż drugi który wiedziałem jak się skończy i szczerze mówiąc przysypiałem oglądając

Postać billa który usmiechnął się jak ciężarówka odjechała mnie rozbroił "całe życie na to czekałem anon, mówiłem że to wszystko #!$%@?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możemy tutaj przypuszczać, że panowie się nie znosili i w normalnych czasach już dawno zerwaliby ze sobą kontakt, ale być może w tym świecie nie mieli nikogo innego, z kim mogliby być blisko. Taka miłość jak z greckiej tragedii.


@waro: grając w grę, odebrałem tą relację deko inaczej. Tak, że Bill kochał Franka na tyle mocno, że był bardzo rozgoryczony tym, że go w końcu opuścił, ale jednocześnie wiedział jaki jest
@rzuf22: co do Billa i Franka to nie upieram się przy swojej wersji, dlatego napisałem BYĆ MOŻE. Ich historia w grze jest bardzo niedopowiedziana i pozostawia szerokie pole do domysłów.

Jedyne co wiemy z całą pewnością to fakt, że oni nie byli w stanie wytrzymać we własnym towarzystwie i odnosili się do siebie ze sporą dozą niechęci. Ale też jednocześnie w jakiś sposób byli dla siebie bliscy. W końcu Frank pisze
@waro: To jest chyba pierwszy przypadek w moim życiu kiedy autentycznie cieszę się ze zmian w adaptacji gry. Na razie czekam aż wyjdzie całość i śledzę info o zmianach, ale gdyby się okazało że jest praktycznie nie zmieniona fabuła to nie miałbym powodu obejrzeć, tymbardziej że nie jestem jakimś wielkim fanem.
@waro: polowa twojego postu to interpretacja. W grze nie wiemy jak wyglądał związek Franka i Billa, wiemy tylko jak się skończył. Może byli szczęśliwi przez wiele lat, ale dopiero pod koniec się przestali dogadywać? Gdyby Frank tak nienawidził Billa i miał go gdzieś to raczej by nie pisał do niego listu pożegnalnego.

Ja w czasie grania w grę wiele lat temu zinterpretowałam ich relacje podobnie jak to pokazali w serialu. Bill
polowa twojego postu to interpretacja. W grze nie wiemy jak wyglądał związek Franka i Billa, wiemy tylko jak się skończył.


@nika_blue: No chyba jednak wiemy co nieco o tym jak ten związek wyglądał. Wiemy, że Frank miał mnóstwo pretensji do Billa m.in. że jest zasiedziały, a jego miasteczko "gówniane". Ma pretensje, że nie rozumie jego potrzeb. Nawet będąc już półmartwym wypomina Billowi, że wciąż woli takie rozwiązanie, niż dalej z nim
@gacek_w: nie ma obowiązku bycia zgodnym 1-1 z grą, podobnie jak nie ma obowiązku chwalenia zmian.

Mnie ta zmiana się nie podoba, gdyż historia w grze była ciekawsza, ot co.
@waro: jak to nie wiesz jak byli sobie bliscy? Przecież Bill w grze mowi, że to jego ex. Poza tym rozmawia z Joelem o Tess i wspomina o Franku. Mówi Joelowi żeby się o nikogo nie troszczył bo go to zabije. Widać, że mu zależało na Franku i prawdopodobnie jego strata sprawiła, ze ma takie podojscie teraz. Lub miał takie podejscie wcześniej i dlatego Frank go zostawił.

To, że Joel w