Wpis z mikrobloga

Gdzie można znaleźć jakieś twarde dane/opracowanie takich informacji jak:
-śmiertelność zaszczepionych vs niezaszczepionych w grupach wiekowych, Polska i świat
-NOPy wśród zaszczepionych w tym śmiertelne, Polska i świat
-grzany ostatnio temat "umierania młodych sportowców na serce" - czy faktycznie może się to wiązać z NOPem po covid

Szukam jakiegoś opracowania całościowego. Im późniejsze dane/badania tym lepiej. Mam dość dyskusji opartej na jednostkowych przypadkach. Może kogoś to też ciekawiło i ma gdzieś zapisane.

#koronawirus #szczepionki
  • 4
-śmiertelność zaszczepionych vs niezaszczepionych w grupach wiekowych, Polska i świat


@przecietnyczlowiek:

facet ja bym 500zł dał za taką statystykę :) "zgony z wszystkich przyczyn szczepiony vs nie szczepiony z podziałem na grupy wiekowe w 2022r"
WSZYSTKIE kraje na świecie odmawiają upublicznienia tych danych...
https://www.ons.gov.uk/aboutus/transparencyandgovernance/freedomofinformationfoi/rawallcausemortalitydataincludingvaccinationstatusandage

w PL tez ludzie pytali w trybie dostępu do informacji publicznej i zawsze odmowa... w moim odczuciu MEGA PODEJRZANE!!!

-NOPy wśród zaszczepionych w tym śmiertelne, Polska i
@przecietnyczlowiek: Też bym poczytał ale bardziej szczegółowo:
Zgony i powikłania u zaszczepionych i niezaszczepionych z podziałem na tych co chorowali przed/ po szczepieniu. Podział także na grupy wiekowe i którą szczepionkę przyjęli/ile dawek.
Pewnie jak są takie opracowania to i tak ich nie ujrzymy. A zrobić takie się da bo przecież mają dane kto miał pozytywny wynik testu i zmarł/przeżył i kiedy i czym się szczepił. Nawet nie muszą być to
Gdzie można znaleźć jakieś twarde dane/opracowanie takich informacji jak:

-śmiertelność zaszczepionych vs niezaszczepionych w grupach wiekowych, Polska i świat


@przecietnyczlowiek: USA publikuje, łączne z podziałem na typ szczepionki i ilość dawek

https://covid.cdc.gov/covid-data-tracker/#rates-by-vaccine-status

-grzany ostatnio temat "umierania młodych sportowców na serce" - czy faktycznie może się to wiązać z NOPem po covid


dawno obalone, tak gdzieś w połowie zeszłego roku