Wpis z mikrobloga

Prawie się nabrałem, że mam do czynienia z europejskim pacyfistą i człowiekiem o miękkim sercu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nasz kolega Ivan spod Moskwy nie zdołał jednak utrzymać nerwów na wodzy i na widok porównania (prawidłowego oczywiście) Rossji do III Rrzeszy maska opadła. Oj kopiejek za ten dzień nie będzie. Na wykopie przynajmniej trzymają się do końca swojej roli zmartwionego o losy kraju Polaka.
(odpowiedź nie moja)

#wojna #rosja #ukraina #onucewypad
Pobierz
źródło: wypad_onuce
  • 20
@SyntaxError_: ale akurat nawet eksperci mówią, że Rosja nie przegra, te czołgi co Ukraina dostaje to tyle straci w 3-4 MSC.
Rosja ma gospodarkę ustawiona pod produkcję wojenną, mimo sankcji zmniejszyło jej się PKB tylko o 4%, nadal se handluje z gigantami jak Chiny i Indie i pewnie od nich też kupuje materiały do produkcji wojennej, nie wspominając o kupnie i odkupieniu sprzętu z Iranu czy Korei północnej.

Jest to wojna
Rosja ma gospodarkę ustawiona pod produkcję wojenną, mimo sankcji zmniejszyło jej się PKB tylko o 4%, nadal se handluje z gigantami jak Chiny i Indie i pewnie od nich też kupuje materiały do produkcji wojennej, nie wspominając o kupnie i odkupieniu sprzętu z Iranu czy Korei północnej.


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Embargo i limit cenowy na ropę offshore weszły dopiero w grudniu, więc efektów jeszcze nie widać. W lutym wchodzi ban na produkty ropopochodne.
Jest to wojna na wyczerpanie póki co, kto pierwszy się wyczerpie kraj co przez wojnę stracił 40% PKB, czy 4%?


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Jesli wojna jest na wyczerpanie to przegra ja kraj z takim samym PKB jak Wlochy czy taki, ktory wspiera USA plus UE i UK?

Zima sie konczy, Europa dala rade bez weglowodorow z Rosji. Moskwa stracila ostatnia karte przetargowa.

Jako Europa pewnie możemy ich wspierać militarnie bardzo długo


@KondominiumKatoSocjalistyczne:
te czołgi co Ukraina dostaje to tyle straci w 3-4 MSC


@KondominiumKatoSocjalistyczne: ale jak ma je stracić, od czego? Przecież Rosja ma już głównie gruzy, a Ukraina dostanie nowoczesne MBTki, poziom wielu starć będzie porównywalny do Desert Stormu, gdzie na setki ubitych czołgów przypadał jeden amerykański m-kill.

nadal se handluje z gigantami jak Chiny i Indie i pewnie od nich też kupuje materiały do produkcji wojennej, nie wspominając o kupnie i
@SyntaxError_: To nie musi nawet być Ivan. Takie głosy od rodowitych amerykanów znajdziesz.
Na nich jest lepsze pytanie. Dlaczego to Rosja ma wyłączność na moralność? Dlaczego to Ukraina ma się poddać by zakończyć wojnę, a czemu nie ruscy mają #!$%@?ć do siebie?
PKB per capita na pewno xD


@rzuf22: xD (σ ͜ʖσ)

Moim zdaniem dopiero w tym roku albo przyszłym będzie widać faktyczny wpływ wojny na gospodarkę Rosji.


@terkownikterki: oby tak było mireczku.

Moim zdaniem jeśli chodzi o rozstrzygnięcie tej wojny to nie ma wuja, że Rosjanie oddadzą Krym, w najgorszym wypadku zostaną tylko z krymem, pewnie tak skończą z krymem i jakimś donbabwe.
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Wojna na Pacyfiku ? Kto z kim? Nie mów że Chiny vs Taiwan bo to gospodarcze samobójstwo Chin. One już ugrały swoje w wojnie Rosja vs Ukraina. Po pierwsze pozbywając się jednego z mocarstw na parę ładnych lat (Rosji) po drugie wyciągając po swoje wpływy na Kazakhstan i kraje wokół (będą o to walczyć z Turcją ale zobaczymy kto wygra) bo nikt nie chce ruskiego miru, lepszy już ten Chiński.
ama prawda kacapy są w stanie dłużej wytrzymać niż cały świat bo kacapy mają zasoby 8 ziemi a świat ma tylko 1


@sir: ja wiem, że napisałeś to ironicznie ale często ludzie oceniając konflikt nie biorą pod uwagę jak bardzo kacapy nie sa europejczykami. Oni naprawdę są w stanie długo to ciagnac bo nic nie tracą. Ludzie dla nich nie są problemem i nikt nie rozlicza ich poświęcania, żyja ja zwierzęta
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Coś jak putin miał zrobić tyle że z Kijowem. Co do zajęcia małych wysepek (jakoś nie mogłem ich znaleźć i dowiedzieć się czy one są Chińskie czy nie, ale zakładam że chodzi o pomniejsze wyspy pomiędzy Chinami a Tajwanem) to tak, pytanie jakie były by konsekwencje. Nie nazwałbym tego wojną bo pewnie nie eskalowałoby to do poziomu wojny jaką widzimy na Ukrainie.
@SyntaxError_: argument o wyzwoleniu ma taki sens gdyby Niemcy wygrały wojnę i argumentem do końca świata do ich zbrodni byłby fakt, że obronili Europe przed komunizmem xd
Chiny nic nie muszą, jedynie co to wymagać szacunku, bo USA pokazało im środkowy palec wysyłając old Pelosi na Taiwan. Za 20 lat będą mocarstwem a jak wywołają wojnę mogą być w czarnej dupie tak samo jak rosja aktualnie jest.


@Mosimir:

Tę wojnę wywoła USA. Od niedawna Chiny zagrażają Stanom militarnie i USA rozpoczęło zimną wojnę (embargo na półprzekaźniki).
Jednocześnie rozpoczęło zmianę doktryny wojennej, przede wszystkim operowania lekką piechotą i pojazdami
Pamiętajcie, że Niemcy przegrały wojnę, lecz wygrały pokój przez co są 3cia gospodarką świata.(dlatego najprawdopodobniej nie zakończy się to dla Ukrainy bez straty terenów.)


@KondominiumKatoSocjalistyczne: A Ty wiesz ile forsy USA wpompowały w Niemcy po zakończeniu WWII, czy nie wiesz?