Wpis z mikrobloga

Hej mam taki problem. Pojechałam swoim clio 2 1.6 do sklepu i 15 min później gdy wsiadłam nie chce odpalić. Kręci i nic. Mam go 5 lat i nigdy nie było takiego problemu. W trakcie jazdy do sklepu tez żadnych oznak jakoby złe działał. Taksówkarz mi lądował akumulator i podpowiedział ze immobilizer może sie zepsuł ale czerwona kontrola przy przekręceniu i zapłonie sie nie zapala. Nie miałam nikogo aby pomógł na popych ale wątpię by cos dało.
Ma ktoś jakieś propozycje czy wyzwać lawetę albo brać go na linke do mechanika?
#auto #motoryzacja #mechanikasamochodowa #renault #samochody
  • 17
  • Odpowiedz
@8_8_8: To z immobilizerem brzmi sensownie. Ewentualnie stacyjka cała do wymiany. Jeszcze szansa że coś w rozruszniku ale sam nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) przywal kilka razy w rozrusznik młotkiem.
Miałem coś podobnego w astrze, aku zdrowy, kręci ale nie odpala. Kiedyś pod sklepem #!$%@? uderzyłem w kierownice kilka razy i później odpaliła, wymiana stacyjki chyba pomogła.

https://www.youtube.com/watch?v=DAcS_RkPqrw
  • Odpowiedz
@8_8_8: zdjąć wężyk z listwy. Pewnie syknie paliwo. Założyć z powrotem i drugi raz zdjąć po kręceniu silnikiem. Jak mocno siknie to ok
Wykręcić świecę. Jeden kręci drugi przykłada świecę do silnika i sprawdza czy iskra idzie. Tylko tam duży prąd i trzeba uważać żeby nie jebneło bo ten w gniazdku to mały pikuś.
  • Odpowiedz
  • 0
@CZechuXX: jestem informatykiem i jedyne co o autach wiem to jak dolać plyn do spryskiwaczy i jak sprawdzic poziom oleju wiec zostawie naprawę w warsztacie. Na razie mam zadanie znalezc kogos kto mi wezmie auto na hol do mechanika.
Stary to elektromechanik ale z nim nawet nie bede gadala bo zaraz #!$%@? mnie ze sama popsulam, moja wina i nie szanuje auta.
Pierwsza awaria od prawie 6 lat jak mam autko.
  • Odpowiedz
  • 0
@CZechuXX: mam ale ale szkoda zachodu bo w moim miescie umowa miedzy moim towarzystwem ubezpieczeniowym jest tak ze laweta dojezdza 20 km wiec musialabym czekac 2-3h z tego co slyszalam od znajomych i opiniach. Dzisiaj już na wieczór ogarnęłam kolegę co za czteropak piwa i paczke fajek mi sholuje te 3km pod warsztat ojca. Pewnie się nasłucham od ojca zjeb ale przynajmniej koszt robocizny mnie ominie ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
czerwona kontrola przy przekręceniu i zapłonie sie nie zapala


@8_8_8: ona powinna się tylko zapalić na teście kontrolek podczas zapłonu jeśli to jest ten model o którym myślę, jakbyś miała awarię immobilisera to ta kontrolka w ogóle by się nie zapaliła
  • Odpowiedz