Wpis z mikrobloga

Dziś zobaczyłem takie coś. Myślałem, że tego typu złączki są stosowane do połączenia przewodów tego samego typu. Tymczasem wygląda to jakby były w złączkę wpięte przewody niebieski oraz brązowe.
Ktoś mi wyjaśni jak działają tego typu złączki?
To nie moja instalacja elektryczna, nie wiem kto to robił ale wiem, że osobę, która tam mieszka nie stać na wymianę całej instalacji...
#prad #elektryk #elektryka
Pobierz breskali - Dziś zobaczyłem takie coś. Myślałem, że tego typu złączki są stosowane do ...
źródło: IMG_20230128_184724
  • 6
@breskali: Działają dokładnie tak samo jak kostki ze śrubkami, z tą tylko różnicą, że w kostkach jakby bezpośrednio przedłużasz przewód, a w tych wago przewód czy tam przewody, który są przedłużeniem są wpinane obok, a nie po drugiej stronie kostki. Ale wersje wago przedłużające po drugiej stronie kostki też chyba od niedawna istnieją.
@breskali: jak się po staremu podpinało włącznik w puszcze, to po włączeniu zasilania we wszystkich 3 przewodach mogła być faza, nikt tam przewodów w innych kolorach nie dawał.
A wyjarało się aluminium bez pasty i pewnie nawet dobrze nie oczyszczone, bo nie było z czego uciąć.