Wpis z mikrobloga

tag na do obserwowania lub czarnolistowania --> #ralesbiega

III FAZA
I TYDZIEŃ (22.01-28.01.23)

Nd: Trening uzupełniający B

Pn: Odpoczynek

Wt: Odpoczynek

Śr: BS 75 minut

Czw: Odpoczynek

Pt: BS 3,2km + P 4x1600m/1 min. reg. + BS 3,2km

Sb: BS 3,2km + I 4x1200m/3 min. tr. + BS 1,6km

Legenda:
BS = 05:01-05:40 min/km
P= 04:20 min/km
I= 03:59 min/km

  • 8
Postanowiłem od nowego tygodnia trochę poluzować moje treningi biegowe, gdyż czuję się po nich zbyt przemęczony. Już w ostatnim trreningu zdecydowałem się skrócić ostatnie BS 3,2 do 1.6. Zobaczymy jak to wpłynie w następnych tygodniach, czy poczuję jakiś większy luz.
@rales: tylko jedno schłodzenie skróciłes o 1.6,km? Pewnie interwały za mocne i to dzień po dniu. Jaka masz życiówkę na 5/10km i w ile celujesz tym planem?
@maciup88: Moja życiówka na 5 km to 19:17. Ale to z 2018 roku. Potem miałem przerwę od biegania, trenowałem co innego.
Jak były lockdowny to biegałem w kratkę. W zeszłym roku wiosną zrobiłem 19:52 na 5 km. W grudniu miałem bodajże 20:10.
Tym planem treningowym zamierzam znowu zejść poniżej 20min na 5 km.
@rales: Zastanawianie po co ten piątkowy trening? Sam sobie plan układasz? Nie żebym się czepiał, bardziej mnie ciekawi, bo jestem ciekawski w takich kwestiach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po co robić interwały w tempie na 10km, nie lepiej rozwijać szybkosc na 200 metrowych odcinkach? Też chciałbym w tym roku złamać 20min i szukam inspiracji ;)
@maciup88: Korzystam z planu treningowego J. Danielsa, który lekko zmodyfikowałem pod siebie (w planie jest 7 treningów tygodniowo, ja zrobiłem 3 + 2 treningi uzupełniające). Ten, z którego korzystam jest dedykowany pod start na 5 i 10 km. Szybkość na 200m i 400m była rozwijana w poprzedniej - drugiej fazie. W tej fazie co prawda też są takie akcenty, ale jest ich mniej, a więcej interwałów i tempa progowego.
Treningi jakościowe
rales - @maciup88: Korzystam z planu treningowego J. Danielsa, który lekko zmodyfikow...

źródło: i-bieganie-metoda-danielsa-nowe-wydanie

Pobierz
@tolstyy00: za 2 tygodnie będę startował w biegu walentynkowym. Mam nadzieję już wtedy uda się złamać te 20 minut.
Następne zawody mam 01.04 - akademickie mistrzostwa Polski w biegach przełajowych
Potem pewnie jeszcze jakiś bieg się trafi w maju, a kolejny pewnie we wrześniu.
Więc jeśli nie za 2 tygodnie to na jakichś następnych.