Wpis z mikrobloga

Mój drugi post ze zbiorem błędów, proszę o wyplusowanie, może coś przeczytają.

@m__b @a__s Ciężko nam, userom, uwierzyć, że były prowadzone jakkolwiek szerokie testy #nowywykop. Pousuwane zostało tyle przydatnych funkcji, że hej. No dobra, nie pousuwane. Nie zostały przeniesione do nowej wersji. Skoro ją budowaliście od zera, to zwyczajnie nie zostało to porównane. Poniżej lista błędów/braków, do której bardzo długo się zbierałem, bo jest tego zwyczajnie ogrom. I właściwie wszystko powinno być zrobione na już, żeby szybko odzyskać społeczność. Zrezygnowałem ze screenów, bo mi się Photoshop zwieszał od ilości contentu. Na więcej nie mam czasu, jest po 22:00... zobaczymy, czy będzie potrzebny kolejny post. O ile będzie jeszcze warto go pisać.

1) Aktywne Wpisy ignorują czarną listą. Won z patusami!!!
2) Brak chronologii komentarzy przez sortowanie po plusach (kto w ogóle na to wpadł?!) - chociaż nie do końca, bo w aplikacji komentarze są kompletnie wymieszane z ilością 0/1 plusów.
2) Koniecznie trzeba wrócić do poprzedniej formuły wyświetlania postu w gorących i najbardziej plusowanych postów pod nim - CHRONOLOGICZNIE.
3) Powiadomienia to temat rzeka, m.in. wejście w post za pomocą powiadomienia o odpowiedzi nie usuwa pozostałych powiadomień z tego samego postu. W efekcie czytając wątek trzeba to to przeklikać.
3a) Brak przycisku "odczytaj wszystkie" po kliknięciu w dzwonek. Trzeba wejść w listę i dopiero jest to możliwe.
3b) Powiadomienia z obserwowanych ludzi/tagów.
4) Wpisując tag, nie ma obok nazwy liczby obserwujących go userów, więc nie wiadomo, czy wpisuje się poprawny.
5) Brak "mój wykop". To było najprostsze i najlepsze rozwiązanie, pasek po lewej był zbędny. Albo wchodziło się w "mój wykop", albo w konkretne tagi.
6) WYGLĄD STRONY, no parę niedociągnięć jest. Mało czytelna strona.
7) Infinite scroll - priorytet dla takiej strony, na mirko, na wykopalisku.
8) Błędy w wyświetlaniu filmików, gifów, czyli strona z obrazkami nie pokazuje obrazków.
9) Brak możliwości wklejania zdjęć ze schowka.
10) Jeżeli załaduję obrazek z dysku, to nie mam możliwości jego zmiany. Po załadowaniu obrazka z dysku, zmienia się całe okno dialogowe dla dodania załącznika. Możliwe jest wtedy tylko i wyłącznie wklejenie linku. Mega uciążliwe.
11) Zmiana rozmiaru okienka wpisywania tekstu na mirko nie jest możliwa, a była i duża dawała przy długich postach (jak ten).
12) Nowy wykop pozbawił nas: #wolamyzbanowanych, #anonimowemirkowyznania, #pierdzepokotach i inne. To tak, jakby Onet rozwalił całą platformę felietonów. Abstrakcja i chyba też priorytet. To były setki wpisów miesięcznie, każdy generował długie dyskusje.
13) https://wykop.pl/tag/wykop20/strona/1dVnBwEfQOqXpFW --> co to jest?! Wcześniej było 1, 2, 3... teraz ciąg znaków.
14) Czy na pewno chcesz przestać obserwować tego użytkownika? TAK -> nie możesz wykonać tej akcji, ta akcja jest dla ciebie niedostępna
15) Profil -> Znaleziska -> Komentowane --> nie widać moich komentarzy, są same znaleziska. Eh. W ogóle wyszukiwanie własnych postów jest trudne.
16) Pasek do przewijania zróbcie większy, w trybie dziennym nic nie widać
17) Wchodzenie w obrazki i filmy nie jest intuicyjne. Kliknięcie scrollem nie działa. Trzeba znaleźć punkt G.
17) Kliknięcie scrollem w "aktywnych wpisach" też nie działa. Ależ to irytuje...
17b) A klik w obrazek przenosi do postu, zamiast do obrazka.
18) Nawet strona "O nas" ma rozjechany, brzydko wyglądający tekst.
19) https://www.facebook.com/ To nie jest adres profilu facebook | www.facebook.com To nie jest adres profilu facebook
20) Literówki/błędy ortograficzne/interpunkcyjne w komunikatach ze strony, jak wyżej, brak kropki, "facebook" to nazwa własna.

Aplikacja Android:
1) Regularnie mnie wylogowuje.
2) Niewidoczne powiadomienia.
3) Kliknięcie w post nie przenosi do postu, co w telefonie jest zbrodnią. A na wykopalisku już działa. WTF?
4) Zaczynając pisać komentarz na mirko, kursor ustawia się w linijce pod nickiem. Usunięcie przerwy przesuwa kursos do ostatniej litery nicku, czyli trzeba dać spację.
5) Nowe zdania, po kropce, zaczynają się z małej litery.
6) Pobieranie obrazków nie jest możliwe. Dodajcie ten przycisk obok "udostępnij".
7) Brak obsługi wielu formatów wideo i foto.
8) Zwiększona liczba kliknięć, aby dostać się do powiadomień...
9) ...kliknięcie w powiadomienie nie przenosi do odpowiedzi. Przenosi do postu. Priorytet.
10) Tak samo, jak na stronie, wchodzę w Znaleziska -> komentowane, nie widać komentarzy, same znaleziska.
11) Jak już zrobiliście ruchomy pasek "Dodane", "Opublikowane" itd., to na telefonie naturalnym ruchem jest przesunięcie w bok. A nie, kurde, kliknięcie. MNÓSTWO KLIKNIĘĆ!!!!!
12) Przycisk "dodaj" (plus) zasłania ekran. Jest dużo miejsca, żeby nie wisiał w dolnym prawym rogu. Utrudnia odczytywanie treści, zresztą... nie on jeden.

#wykop20 #nowywykop
Pobierz red7000 - Mój drugi post ze zbiorem błędów, proszę o wyplusowanie, może coś przeczyta...
źródło: pAuBbgW

Jak czytasz tag #zalesie?

  • Żalę się. 12.1% (88)
  • Zalesie. 55.2% (401)
  • Nie czytam tagów, bo nie działają. 32.6% (237)

Oddanych głosów: 726

  • 26
https://wykop.pl/tag/wykop20/strona/1dVnBwEfQOqXpFW --> co to jest?! Wcześniej było 1, 2, 3... teraz ciąg znaków.


@red7000: To akurat dobra zmiana, bo te linki są permanentne i wydajniejsze. Jak masz nr strony, to nie wiesz, co będzie na tej stronie za godzinę, a pod tym linkiem będzie zawsze to samo. Ponadto przeszukiwanie bazy działa wydajniej bez stronicowania numerycznego, no i będzie się lepiej indeksować w googlach (obecnie czasami trafia się w wynikach wyszukiwania na
@red7000
ja bym do apki jeszcze dodał to że klikanie na odpowiedz/cytuj czyści pole zamiast załączyć Nick/cytat w miejscu kursora. Nia da się kilku osobom kliknąć odpowiedz.

Nia da się zaznaczyć treści posta nawet po wejściu w niego, nie chce cytować dużego i przycinać, wolałbym skopiować jedno/dwa zdania.

Brak wielkiej litery po kropce też wkurza mocno.
@red7000
a, jeszcze zauważyłem że gdy zrobiłem edycję komentarza z obrazkiem to obrazek wylatuje z automatu i trzeba drugi raz go dodać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vytah: rozumiem zamysł, ale czy nie można było wprowadzić nowych linków + numeracji na dole strony 1,2,3, żeby można było przeskoczyć o kilka na raz?
Czy u was normalnie działają spoilery?
U mnie każdy wykrzyknik, nawet dany w tekście wyświetla się jako spoiler.
Na zrzucie ekranu widać, że tam gdzie jest POKAŻ SPOILER jest po prostu wykrzyknik + kilka wykrzykników. Po kliknięciu w ten spoiler pokazuje się dymek z wykrzyknikami.
Algorytm źle to wyłapuje, kiedyś były spoilery tylko od nowej linii, a teraz bierze wszystko.
Pobierz wojtekbezportek - Czy u was normalnie działają spoilery?
U mnie każdy wykrzyknik, naw...
źródło: temp_file.png802584836925654454
@red7000:
Ja np nie rozumiem, dlaczego sekcja komentarzy w znaleziskach jest teraz skompresowana do wątku >2 najlepsze komentarze komentarza. Klikam rozwiń, to wyświetla się 10 czy 20 następnych komentarzy tego wątku, jak chcę doczytać dalej, muszę załadować nową stronę z dalszymi komentarzami, a potem klikam wstecz i wracam do znaleziska gdzie znowu komentarze są pozwijanie: komentarz - 2 odpowiedzi. ...jak w jakimś reddicie (°°
@halucyna: mnie najbardziej w tym wkurza, że dostałem powiadomienie o komentarzu w moim poście, wszedłem do wątku, odczytałem, a powiadomienie dalej wisi, bo muszę kliknąć w słowo "komentarz" w konkretnym powiadomieniu

w poprzedniej wersji wejście do wątku = odczytane