Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was zna jakieś dobre techniczne podejście do treningu wymowy po angielsku? Na przykład korzystając z IPA (International Phonetic Alphabet) np Cambridge English Pronounciation Dictionary? Ta książka jest polecana na redditach itp, ale może ktoś studiował jakąś filologie angielską i coś wie więcej?

Kiedyś w biblioteczce "cioci" znalazłem książkę po angielsku, która bardziej skupiała się na technicznych aspektach, była porządna w porównaniu do tych obecnych podręczników A1-C2, które wgl nie skupiają się na porządnej nauce. Ale była stara i ledwo dało się jej używać.

#angielski #wymowa #studia #filologiaangielska
  • 5
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@trzeba_bylo_uwazac: no wlasnie nie, ja chce cos technicznego, a nie powtarzanie.

Zawsze mialem problem ze spiewaniem i wymowa. Ja nigdy nie umialem spiewac, tylko recytowalem i zawsze mnie #!$%@? ze ktos ocenia moj spiew, a nigdy nikt mnie tego nie uczyl. Takie powtarzanie z dupy to bledne kolo, np u mnie w gimnazjum wymagane bylo wyrecytowanie po polsku slowa jako mowienie "pod sprawdzian", w sensie wiadomo, ze mowiles jak chciales ale
@NewBlueSky: Zainwestuj najpierw godzinę i obejrzyj tą prezentację - https://youtu.be/WVg8kcfrY4U (zakładam, że angielski znasz, bo po polsku nic wartego uwagi nie znajdziesz w tym temacie) żeby poznać i zrozumieć chociaż powierzchownie problem z wymową w obcym języku. Powinno rzucić ci to odrobinę światła i zmienić lekko perspektywę w tym temacie i nie sugeruj się tytułem filmu.