Wpis z mikrobloga

to nie jest ani twoja matka ani ojciec, to czemu mówisz co niech per mamo tato?


@Mac02: zakładam, że do brata/siostry ojca, kuzynów rodziców albo nawet najbliższych znajomych rodziców mówiłeś per "wujek" i "ciocia". Dlaczego, skoro to nie są Twoi wujkowie i ciocie?

@sylwke3100 pytanie źle postawione. Mówienie mamo/tato do teściów jest jak najbardziej w naszej kulturze. Mirki odpowiedziały na pytanie "Czy mówisz/mówiłbyś do swoich teściów mamo/tato?"
pytanie źle postawione. Mówienie mamo/tato do teściów jest jak najbardziej w naszej kulturze. Mirki odpowiedziały na pytanie "Czy mówisz/mówiłbyś do swoich teściów mamo/tato?"


@NieBendePrasowac: Tylko z swojego doświadczenia wiem że ta kultura to często jest przez starszych propagowana a nie przez młodsze pokolenia które stawiają niewidzialną granicę pomiędzy swoimi a partnera rodzicami (ale nie taką która blokuje relacje)

@Szenkes To akurat ma małe znaczenie bo mi bardziej chodzi o słowo jako
ta kultura to często jest przez starszych propagowana a nie przez młodsze pokolenia które stawiają niewidzialną granicę pomiędzy swoimi a partnera rodzicami


@sylwke3100: jasne, kultura ewoluuje, ale nadal jest to normalne zwracanie się do teściów. Co nie znaczy, że zwracanie się np. per "teściu/teściowa" jest nie w porządku
@sylwke3100: ja tam mowie per mamo/tato. Moze wynika to z tego ze traktujemy sie z Mezem jako jednosc? Czy to wobec urzedow/bankow, czy znajomych, czy dzieci, czy wlasnie tesciow? Oczywiscie dla wiekszosci wykopkow moze to byc niepojete lub wrecz kontrowersyjne :)