Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika jak dobrać zasilacz do baterii która ma takie parametry
Input: 100-240V, 50/60Hz, 0.5A
Power: 350 W
Output: 29,6 V

mam kilka zasilaczy które "pasują" do gniazda ale w ogóle nie ładują, a jak podłączę kabel od innego urządzenia to ładuje, ale bardzo, bardzo słabo

#kiciochpyta #elektroda
  • 8
  • Odpowiedz
baterii nie wolno ładować.

Pewnie masz akumulator.

wszystko zależy od tego w jakiej technologii wykonany jest akumulator, jak połączone są cele..itd ..

nie można tak "na pałe" podłączać sobie jakiejś baterii do jakiegoś zasilacza.. no chyba że życia nam nie szkoda..
  • Odpowiedz
@maniok: powodzenia w ładowaniu pakietu 8s 3.7V napięciem 29.6

@girlsaddi prawdopodobnie potrzebna jest ładowarka liion z ograniczeniem prądowym, napięcie 33.6 może 34.4 zależy jaki tam jest typ akumulatorów, prąd nie więcej niż 50% pojemności znamionowej akumulatora, jeszcze trzeba by zweryfikować
Zwykły zasilacz się nie nadaje, albo bms pójdzie z dymem, albo zasilacz nie wytrzyma
  • Odpowiedz
@girlsaddi: jest tam nadrukowane max napięcie. O ile nie są to lifepo4 to tak jak wyżej standardowe ładowanie do 4.2 to ładowarka 33.4 + straty na krzemach po drodze ładowania w odkurzaczu to pewnie koło 34V wyjdzie prąd pewnie tak do 1 może 1.25A jeszcze pytanie jak szybko to się oryginalnie lądowało
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert akumulator od odkurzacza pionowego

@Pan_krecik dlatego zapytałem jaki mogę kupić i w jaki sposób go dobrać

@girlsaddi
Tego się obawiałem.
Z akumulatorami li-ion nie jest tak hop-siup.
Musisz wiedzieć z ilu ogniw połączonych szeregowo zbudowana jest bateria.. i napięcie dobrać tak by napiecie na poszczególnym ogniwie nie przekroczyło 4,2 V
przekroczenie tego napięcia nawet o 0,1V jest niebezpieczne i może spowodować wybuch.
To dlatego w nowych wadliwych smartfonach czasem baterie wybuchają.
  • Odpowiedz