Wpis z mikrobloga

Oni nadal nie rozumieją, że ludzie nie śmieją się z tego, że – korzystając z chlebowej analogii, ktoś kupuje piekarnik za 5 tysięcy. Tu chodzi o to, że ktoś wymienia w tym piekarniku kabel zasilający, a sam piekarnik montuje na antywibracyjnych stopkach zasypanych specjalną mieszanką żwiru dobieraną przez japońskich piekarzy, na piekarniku kładzie kwantowy odpromiennik i twierdzi, że dzięki temu piecze szersze i cięższe chleby, ale na wadze nie wyjdzie, bo to trzeba poczuć. Ach, i jeszcze o to, że taki od piekarnika gardzi chłopem, co piecze w żeliwnym garnku, bo przecież nie jadł prawdziwego chleba, a tak w ogóle to zjadł za mało kajzerek z makiem, żeby się wypowiadać o pieczywie. Ba, nie jeździ na Zlot Pieczywa Tostowego w Siedlcach, a po bułki chodzi tymi nogami, które ma od urodzenia i na dodatek nie wkłada ich do torby COMBAT z uranu i pajęczej sieci.
Coraz więcej amatorów pcha się do zabawy!

I pamiętajcie – Kopernika odkryli jankesi.

#tonskladowy
Roszp - Oni nadal nie rozumieją, że ludzie nie śmieją się z tego, że – korzystając z ...

źródło: temp_file.png101450427922611356

Pobierz
  • 9
@Roszp: Kolo nie rozumie, że wino z konkretnego rocznika kosztuje tak dużo, dlatego, że będąc udanym rocznikiem, zostało szybko wykupione, a w czasie produkcji kosztowało normalną cenę. Po za tym koszt produkcji jest ten sam i gdyby była ta sama jakość produkowana ciągle to cena wciąż była by niska.
@Roszp: Co do zasady chłop ma rację. Każde hobby w pewnym momencie staje się społecznie nierozumiane, bo przekracza granice sensu dla zwykłego człowieka. Ale oczywiście tutaj mamy sytuację wyjątkową, bo audiofile przekraczają wszelkie granice racjonalności i wkraczają z impetem w świat magii.

Nie zmienia to faktu, że jako racjonalny fan sprzętu audio wiele razy spotykałem się z szyderstwem, że po co mi kolumny za 5k, skoro zestaw 2.1 do kompa też
Nie zmienia to faktu, że jako racjonalny fan sprzętu audio wiele razy spotykałem się z szyderstwem, że po co mi kolumny za 5k, skoro zestaw 2.1 do kompa też dobrze gra xD


@jamtojest2: W sumie trochę się nie dziwę takim ludziom. Branża audio jest na tyle zwodnicza, że w pewnym momencie można uznać, że każdy drogi produkt to scam.
Zresztą entuzjaści tego hobby też często mają problem ze stwierdzeniem gdzie kończy
@missioncritical: A mi się wydaje, że leczenie by im pomogło. Mam wrażenie, że tacy turbo audiofile cierpią na jakieś natręctwa, które nie pozwalają im się w pełni cieszyć muzyką, dlatego czują potrzebę ciągłego poprawiania/ulepszania
A mi się wydaje, że leczenie by im pomogło. Mam wrażenie, że tacy turbo audiofile cierpią na jakieś natręctwa, które nie pozwalają im się w pełni cieszyć muzyką, dlatego czują potrzebę ciągłego poprawiania/ulepszania


@farew3Ell: gdyby to były natręctwa, to by szukali realnych sposobów na poprawę brzmienia, a nie bajek w postaci audiovoodu. Wmawiają, że lepszy przewód zasilający poprawia brzmienie i uważają się za tych "true audiofili". Wejdź na jakąś ich grupę