Wpis z mikrobloga

Jestem zły. Dlatego wyżalę się tutaj. I tak nowego mikro nikt nie czyta. Zrobiłem zamówienie online w #ikea z dostawą na dzisiaj. Kurier dzwoni, że nie przyjedzie, bo po drodze ma kałużę.

Ok, obok jest budowa, o której nie wie Google Maps, więc tłumaczę mu, żeby wrócił do poprzedniego skrzyżowania i skręcił w prawo, to dojedzie bez problemu, bo jest 300 metrów od celu. Mówi ok. No ale nie ma go przez następne 10-15 min. Dzwoni żona, która miała odebrać przesyłkę. Dowiaduje się, że on już nie dostarczy, bo sobie pojechał dalej. Dzwonię ja, słyszę że teraz to mój problem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sprawdzam na necie opinie o dostawcy, bo jednak o Ikei miałem dobre zdanie. No i już widzę w czym rzecz. Towar dostarcza grupa CE-MA sp. z o.o., która dziwnym trafem, pomimo wielu złych opinii, ma 4 gwiazdki na Google Maps.

Na infolinii Ikea miła Pani informuje, że kurier przyjedzie z towarem pod koniec trasy, bo takie poszło zgłoszenie. No więc sobie czekam. Dowożą do 20:00. Oczywiście nikt się nie zjawił. Dzwonię znowu na infolinię i tutaj już mniej sympatyczny głos informuje mnie, że dostawa może być w niedzielę. Na uwagę, że potrzebuję tych mebli do biura na już, słyszę że szybciej się nie da, ale jak mi się nie podoba, to może być później ( _).

Próbuję tłumaczyć, że błąd był po stronie dostawcy, więc proszę o pomoc w przyspieszeniu sprawy. W słuchawce słyszę "już Pan skończył?!".

Koszt dostawy w wybranym terminie to prawie 300 zł. Ale za to wrażenia związane z usługą i obsługą klienta - bezcenne.

Jeśli mieszkasz na Śląsku i myślisz o większym zamówieniu z Ikei online, to lepiej sobie daruj. Nie rób mojego błędu. Podjedź do sklepu i zgarnij jednego z dostawców z parkingu. Wyjdzie szybciej, pewnie taniej i bez nerwów.

#zalesie #gorzkiezale #zakupyonline #patologiazewsi #patologiazmiasta #obslugaklienta #kurierzy #kurier
  • 7
Przepraszamy za tę sytuację. Chcielibyśmy przekazać zgłoszenie w jej sprawie, dlatego prosimy, prześlij nam w wiadomości prywatnej numer Twojego zamówienia.
@b4rney: Czy w przypadku realizacji twojego zamówienia wystąpiły jakieś problemy z realizacją dostawy? Jeżeli tak to prześlij nam w wiadomości prywatnej numer Twojego zamówienia.