Wpis z mikrobloga

Jaćwingowie. Czas konnych wojowników | Wykład o wczesnym średniowieczu. Link do znaleziska:
https://wykop.pl/link/6994771/jacwingowie-czas-konnych-wojownikow-wyklad-o-wczesnym-sredniowieczu

Jaćwingowie w świetle najnowszych odkryć archeologicznych i ustaleń historyków jawią się nam aktualnie jako jedni z najpotężniejszych, pośród ludów zamieszkujących dawne Prusy. Jaćwiescy konni wojownicy we wczesnym średniowieczu siali postrach wśród swoich sąsiadów zapisując się na kartach kronik i dokumentów z epoki. Klęska Jaćwingów, wyludnienie i podział zajmowanego przez nich terenu doprowadziły jednak do stopniowego zaniku pamięci o tym walecznym plemieniu. O najnowszych wynikach badań opowiada dr Marcin Engel z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Każdego kto chciałby zostać wywołany przy okazji dodawania kolejnych znalezisk, zachęcam do zaplusowania pierwszego z komentarzy.

--------------------- WSPIERAJ I PRENUMERUJ ARCHEOLOGIĘ ŻYWĄ! ------------------

#archeologiazywa #swiatnauki #ciekawostki #nauka #historia #archeologia #kontekst #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #qualitycontent #jacwingowie #prusowie #podlaskie #sredniowiecze #historiapolski #
Pobierz ArcheologiaZywa - Jaćwingowie. Czas konnych wojowników | Wykład o wczesnym średniowie...
źródło: jacwingowie-youtube
  • 5
Tam u was w archeo też planujecie radykalny burdel2.0? Mam nadzieję, że nie, okazuje się tu i ówdzie, że konserwatywne podejście do wykopu, w tym dbanie przy pracach ziemnych o podstawowe zasady BHP, ma swoje cenne zalety ( ͡° ͜ʖ ͡°)