Wpis z mikrobloga

Średnie techniczne, ale nie szukam pracy powyżej wykształcenia. Raczej proste rzeczy


@shael: Ziomuś, nie zniechęcaj się... Czasem na proste stanowiska jest dużo trudniej się dostać niż na te wymagające nie wiadomo jak wysokiego wykształcenia!
Według mnie wynika to z tego, że jak nie ma wysokich wymagań to mają bardzo dużo CV, a jak jest cała litania wymagań to dużo mniej ludzi ma odwagę zaaplikować... Stąd np. potrafi dochodzić do takich absurdów,
witamy w Polsce bezrobotny magister inżynier xD bo jak mam pracować w okolice 3500 netto to wolę na czarno na budowie za 6k xd netto


@Marvel7: To frajer jesteś, sorry. W pracy wymagającej studiów się wiecznie 3500 netto nie zarabia. Tyle jest na początek, a potem z roku na rok coraz więcej. A w budowlance nie dość że nie zarobisz nie wiadomo ile pracując dla kogoś, nie dość że często trzeba
@Pantegram: NFZ mam bo zarejestrowany jako bezrobotny a swoją emerytury nie dożyjesz albo będziesz miał śmieszną w porównaniu ile odkładasz ja już kupiłem kawalerkę na wynajem i jestem zabezpieczony na starość. Chyba nie znasz rynku pracy w PL dojdziesz do ściany później 2 próg podatkowy i huia z tego masz. Nie opłaca się płacić podatków a pracując dla kogoś zawsze będziesz zarabiać grosze z fartem
@grandefenomeno: jest wiele gówno ofert typu owocowe czwartki najniższa krajowa podstawa plus jakieś pierdoły od zlecenia itp. nikt ci nie da na start po studiach a nawet jak masz doświadczenie w branży np. 3 lata albo 4 np. 6k netto na uop żeby jako tako żyć. Gdzie przy obecnych cenach 3k wynajem mieszkania 1k jedzenie paliwo itp. to singiel 6k netto to bieda mocno zobacz sobie oferty na pracujpl
@Marvel7: NFZ tak działa, że trzeba chodzić prywatnie by mieć efekt... Ale tu nie chodzi o NFZ tylko o to, że pracując dla kogoś na czarno jak nie możesz pracować bo jesteś chory to nie zarabiasz. Jak masz własną firmę to możesz pracowników zatrudnić by robili za ciebie, ale przy robocie na czarno po prostu zostajesz bez pieniędzy...
Mając UOP dostajesz na L4 80% wynagrodzenia nawet jak rehabilitacja trwa miesiącami.
Emerytura